OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Chrystusa Króla

26 listopada 2017 r.

1. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na pomoc świąteczną dla biednych rodzin naszej parafii. Do kancelarii można także przynosić artykuły spożywcze i chemiczne.
2. Trwają katechezy dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i piątki na godz. 19.10 do dolnego kościoła.
3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Spowiedź od 8.30 i od 17.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na comiesięczną spowiedź i Mszę św. Chorych odwiedzimy w sobotę.
4. W sobotę również zapraszamy na I-sobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegóły na plakacie.
5. Także w sobotę o godz. 1100 w bazylice św. Józefa rozpocznie się inauguracja Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa oraz przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w naszej parafii będą w dolnym kościele o godz. 7.00 dla dorosłych i o godz. 17.30 dla dzieci. Od poniedziałku do piątku przez czas Adwentu będziemy modlić się Liturgią Godzin – Jutrznią o godz. 6.00.
7. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się w niedzielę 10 grudnia, a potem będą kontynuowane w obecności figury św. Michała Archanioła od środy 13 XII do piątku 15 XII. Szczegółowy program jest wyłożony na końcu ławek.
8. W przyszłą niedzielę Msza św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 7.00; spotkanie o godz. 17.00 w dolnym kościele.
9. Także w przyszłą niedzielę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.30.
10. Polecamy do nabycia prasę katolicką: Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki z modlitewnikiem na grudzień oraz dla dzieci Mały Gość z lampionem, a także kalendarze na 2018 r. Można już od dziś nabyć opłatki wigilijne. Ofiary z nich są przeznaczone na remonty w kościele; sianko na stół wigilijny rozprowadza Scholka Iskierki Miłosierdzia. Są także oraz świece wigilijne Caritas w cenie: małe 6 zł, duże 15 zł.