OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania

1 kwietnia 2018 r.

Wszystkim Parafianom oraz ich gościom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Życzymy prawdziwej radości i pokoju oraz wszelkich łask od zmartwychwstałego Zbawiciela.
1. Dziękujemy wszystkim, którym zależy na dobru naszej para-fii i Sanktuarium; którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania całego Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego.
2. Dziś i jutro, porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Ofiary składane jutro na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.
3. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Gie-trzwałdu, Warszawy i Torunia. Zapisy trwają tylko do środy rano (4 kwietnia).
4. W piątek z racji oktawy świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego – nasz odpust parafialny. Pan Jezus powiedział do św. S. Fau-styny: Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miło-sierdzia mojego. (Dz.965). Kto w dniu tym przystąpi do Źró-dła Życia ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz.300).
6. Pragniemy przygotować się do niego poprzez 9-dniową No-wennę, którą odmawiamy codziennie wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nowenna w I i II święto wielkanocne po Mszy św. o godz. 11.30, od wtorku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.30, w sobotę zakończymy Nowennę o godz. 15.00.
7. Zaś w sobotę wieczorem zapraszamy wszystkich parafian na Noc Miłosierdzia. Rozpoczęcie czuwania, które będą prowadzić Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z ul. Poznańskiej o godz. 20.00. Zakończenie o godz. 22.00 Mszą św. w intencji całej parafii o łaski Bożego Miłosierdzia. Kazanie wygłosi kapelan Szpitala ks. Arkadiusz Hajdasz.
8. W niedzielę o godz. 12.00 uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Janiaka wraz z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania. Pół godziny wcześniej modlitewne przygotowanie prowadzone przez Iskierki Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii procesja wokół kościoła. Prosimy asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkich parafian.
9. W przyszłą niedzielę z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.
10. Spotkanie dla osób, które przyjęły szkaplerz św. Michała Arch. wyjątkowo będzie 9 kwietnia w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
11. We wtorek 10 kwietnia o godz. 19.00 w kinie Centrum odbędzie się film Święty niezłomny. Szczegóły na plakacie.
12. Zachęcamy do słuchania „Radia Rodzina”, TV internetowej Dom Józefa oraz nabywania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.