OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia

8 kwietnia 2018 r.

1. Przeżywamy dziś święto Miłosierdzia Bożego – nasz odpust parafialny. Pragnę – powiedział Pan Jezus – aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników (Dz.699). W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (Dz.699).
O godz. 12.00 uroczysta Suma Odpustowa pod prze-wodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Janiaka wraz z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania. Pół godziny wcześniej modlitewne przygotowanie prowadzone przez Iskierki Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii procesja wokół kościoła.
Z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w dobre przeżycie nocy miłosierdzia i uroczystości odpustowych. Niech Jezus Miłosierny wszystkim wynagrodzi swymi łaskami.
3. Osoby, które przyjęły szkaplerz św. Michała Arch. za-praszamy jutro na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 i na wspólną modlitwę.
4. Także jutro przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie dzień świętości życia, duchowej adopcji dziecka poczętego, a także w naszej diecezji dzień świętości życia kapłańskiego. Jesteśmy wdzięczni za waszą modlitwę.
5. We wtorek 10 kwietnia o godz. 19.00 w kinie Centrum odbędzie się film Święty niezłomny. Opowiada on historię hiszpańskiego kapłana Pedro Povedy, który zajął się edukacją najbiedniejszych dzieci oraz kobiet na początku XX wieku, za co poniósł śmierć męczeńską. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakacie.
6. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klas VII w dolnym kościele.
7. W piątek Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30 i różaniec. W ciągu dnia modlitwa różańcowa: po Mszy św. o godz. 7.00; o godz. 12.00 i 14.30.
8. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na ogrzewanie, trwające remonty salek oraz na założone procesyjne nagłośnienie wokół kościoła.
9. Również w przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca o godz. 17.00 w dolnym kościele.
10. Także za tydzień będziemy przeżywać II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”. List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
11. Zachęcamy do słuchania Radia Rodzina, TV internetowej Dom Józefa oraz nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki oraz informacje o duchowej adopcji dziecka poczętego.