OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudnia 2021 r.

1. Przeżywamy drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a tym samym Święto Świętej Rodziny, z racji którego na każdej Mszy św. po homilii odnowienie przysięgi małżeńskiej. Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone będą na kształcenie kleryków WSD.
2. W poniedziałek 27 grudnia Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a we wtorek 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o modlitwie za dzieci poczęte, aby było im dane się narodzić.
3. W piątek 31 grudnia zapraszamy na Msze św. o godz.: 7.00, 15.15 (po koronce do Miłosierdzia Bożego) oraz o godz. 17.00 ze sprawozdaniem i nabożeństwem wynagradzającym przed Najświętszym Sakramentem w górnym kościele na zakończenie Roku Pańskiego 2021. W tym dniu od godz. 9.00 kolęda dla tych, którzy poprosili o wizytę duszpasterską w Domu Kombatanta.
4. W sobotę 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze św. o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.30. W tym dniu z racji pierwszej soboty miesiąca zachęcamy do indywidualnego odmówienia różańca. Tego dnia nie będzie Mszy św.
o godz. 7.00.
5. Tegoroczna wizyta duszpasterska będzie przebiegała w następującym porządku:
– na osobiste zaproszenie duszpasterzy w formie pisemnej z podaniem adresu i numerem telefonu oraz ze wskazaniem, w które dni i godziny jest to niemożliwe. Te informacje można zostawiać w zakrystii oraz kancelarii parafialnej,
– w niedzielę 2 stycznia podamy harmonogram dodatkowych wieczornych Mszy świętych w intencji rodzin z wyznaczonych ulic, podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku.
6. Na prośbę władzy duchownej przypominamy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów sanitarnych z racji trwającej pandemii.
7. Do nabycia kalendarze diecezjalne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc WSD. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.