OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

9 kwietnia 2017 r.
1. Dziś kończą się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które głosił ks. Adam Bajorski, Misjonarz Świętej Rodziny z Kazimierza Biskupiego, któremu składamy serdeczne Bóg zapłać za podjęty trud. Od jutra rozpoczynamy Wielki Tydzień, podczas którego Kościół celebruje misteria naszego zbawienia, poczynając od uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, aż do Jego błogosławionej męki i chwalebnego Zmartwychwstania.
2. W Wielką Środę odbędzie w naszej parafii „Noc Konfesjonałów”. Sakrament pokuty sprawujemy w dolnym kościele od godz. 19.00. do 24.00.
3. Porządek obchodów Triduum Paschalnego w naszym Sanktuarium jest następujący:

Wielki Czwartek
 Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30, jest to jedyna Msza św. w tym dniu. W Wielki Czwartek od godz. 17.00 do 18.00 okazja do spowiedzi, prosimy jednak nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji, zwanej „ciemnicą” i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.15 wspólny różaniec.

Wielki Piątek
 Adoracja Jezusa w ciemnicy w dolnym kościele od godz. 8.00 do 17.30.
 O godz. 8.30 odmówimy wspólną Jutrznię.
 Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz. 15.00.
 W Wielki Piątek, nie sprawuje się Mszy Świętej. Zapraszamy o godz. 18.00 na Uroczystą Liturgię Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na chrześcijan w Ziemi Świętej.
 W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy (dwa lekkie i jeden posiłek do syta).
 Adoracja Jezusa w Grobie w górnym kościele do godz. 22.00.

Wielka Sobota
 Adoracja od godz. 8.00 do 20.45.
 O godz. 8.30 odmówimy wspólnie Jutrznię.
 Święcenie pokarmów od godz. 8.00 do godz. 17.00 co godzinę w górnym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy będąc wówczas w kościele złożą dowolne ofiary na prowadzone remonty w naszej parafii.

 WIGILIA PASCHALNA – zgodnie w bardzo dawną tradycją ta noc powinna być czuwaniem na cześć Pana. Msza św. sprawowana podczas Wigilii Paschalnej jest najważniejszą Mszą św. w roku. Rozpoczęcie Liturgii o godz. 21.00 – poświęcenie ognia oraz wody chrzcielnej, następnie Eucharystia. Prosimy zabrać ze sobą świece oraz naczynia na wodę święconą. Po Mszy św. wszystkich parafian zapraszamy na procesję rezurekcyjną. Prosimy dzieci do sypania kwiatków oraz asystę. Serdecznie prosimy panów, którzy byliby chętni do niesienia baldachimu oraz chorągwi o zgłaszanie się w zakrystii. To wielki przywilej służyć w ten sposób Jezusowi Zmartwychwstałemu.
4. W Niedzielę Zmartwychwstania taca na potrzeby parafii.
5. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę.
6. Zachęcamy do słuchania „Radia Rodzina” oraz nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna, w Przewodniku katolickim znajdziemy dodatek o Triduum Paschalnym, w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o Eucharystii pt. Bez Niej nie istnieję.