OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu

7 marca 2021 r.

1. Plan przygotowań do sakramentu bierzmowania: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00, a później spotkanie.
– dzisiaj 7.03, dla uczniów klas 1 szkół ponadpodstawowych;
– w przyszłą niedzielę 14.03 dla uczniów klas 8 szkół podstawowych (szczegółowy plan wywieszony w gablotach).
2. W poniedziałek 8 marca módlmy się za wszystkie niewiasty dziękując im za wszelkie dobro, które nam czynią. Tego dnia zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 czcicieli św. Michała Archanioła.
3. W sobotę 13 marca będziemy przeżywać ósmą rocznicę wyboru papieża Franciszka. Otoczmy Go modlitwą szczególnie na Mszy św. o godz. 18.00 i w różańcu fatimskim po Eucharystii. Przynieśmy świece.
4. Nabożeństwa pasyjne w naszym Sanktuarium: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i treściami o św. Józefie w niedziele o godz. 17.30.
5. Dziękujemy Uczestnikom Mszy św. kolędowych za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za złożone ofiary na Sanktuarium. Prosimy tych, którzy nie mogli przybyć w wyznaczonych terminach o zabranie ze stolików znajdujących się przy chrzcielnicy i z tylu kościoła, diecezjalnych książeczek o Eucharystii i modlitwy pobłogosławienia Waszych domów z litanią i oddaniem św. Józefowi.
6. W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w dniach 12-14 marca odbędzie się Triduum Różańcowe transmitowanie przez media diecezjalne, a przez miesiąc marzec o godz. 20.30 modlitwa z Apelem Jasnogórskim przygotowująca do oddania się Patronowi Kościoła.
W naszej parafii zachęcamy natomiast do nowenny, od środy 10 marca, która poprzedzi uroczystość św. Józefa 19 marca. Pomocą niech będą wyłożone na stolikach modlitwy do Patrona Kościoła i naszej Diecezji.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, wyłożonych broszur modlitewnych, słuchania Radio Rodzina i oglądania internetowej telewizji Dom Józefa.