OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 28 lutego dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar przeznaczonych dla polskich misjonarzy przy wyjściu z kościoła.
2. Plan przygotowań do sakramentu bierzmowania: rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.00, a później spotkanie.
– dzisiaj 28.02 dla uczniów klas 7 szkół podstawowych;
– w przyszłą niedzielę 7.03 dla uczniów klas 1 szkoły ponadpodstawowej (szczegółowy plan wywieszony w gablotach).
3. Nabożeństwa pasyjne w naszym Sanktuarium: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i treściami o św. Józefie w niedziele o godz. 17.30.
4. W czwartek 4 marca w Bazylice św. Józefa od godz. 17.00 modlitwa w intencji rodzin i obrony życia.
5. W piątek 5 marca spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszami świętymi.
6. W sobotę 6 marca modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z poszczególnymi częściami różańca po Mszy św. o godz. 7.00, 12.00, 14.30 z Koronką oraz 17.30.
7. Dziękujemy Uczestnikom Mszy św. kolędowych za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za złożone ofiary na Sanktuarium. Prosimy tych, którzy nie mogli przybyć w wyznaczonych terminach o zabranie ze stolika znajdującego się przy chrzcielnicy, diecezjalnych książeczek o Eucharystii i modlitwy pobłogosławienia Waszych domów z litanią i oddaniem św. Józefowi.
8. Wspólnota „Fratelli Tutti” zachęca do udziału w cyklicznych spotkaniach. Szczegóły na plakacie oraz na Facebooku: „Grupa FT”.
9. Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Kaliskiej w cztery Niedziele Wielkiego Postu zaprasza na spotkania w Katedrze o godz. 20.30. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Nocne życie Jezusa”. Szczegóły na plakacie.
10. W Narodowym Sanktuarium św. Józefa przez miesiąc marzec o godz. 20.30 modlitwa z Apelem Jasnogórskim przygotowująca do oddania się Patronowi Kościoła.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, broszury przygotowującej do przeżycia Triduum Paschalnego, słuchania Radio Rodzina i oglądania internetowej telewizji Dom Józefa.