OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocy

18 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, a zarazem Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, rozpoczynając tym samym tydzień biblijny. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, dzisiejsze ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie, remonty i nowe oświetlenie prezbiterium.
2. Od jutra, w dniach 19 – 24 kwietnia Diecezjalne Technikum im. św. Józefa w Kaliszu organizuje tydzień otwarty. Szczegóły na plakacie.
3. W piątek 23 kwietnia uroczystość głównego patrona Polski, św. Wojciecha. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. czcicieli św. o. Pio. Tego dnia w Narodowym Sanktuarium św. Józefa, od godz. 9.40 odbędzie się 52. Sympozjum Józefologiczne, z transmisją przez telewizję „Dom Józefa” na temat: „Rok świętego Józefa w Kościele Katolickim”.
4. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia o godz. 10.00 I Komunia święta dzieci z klas IV. Prosimy wiernych, niezwiązanych z dziećmi pierwszokomunijnymi, o przychodzenie na inne godziny lub przejście do pomieszczeń dolnego kościoła, gdyż górny kościół zajmą tylko dzieci wraz z rodzicami. Popołudniu spotkanie wraz z Mszą św. o godz. 16.00 dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas 8 szkół podstawowych. Pozostałe informacje w gablotach.
5. Aktualnie mamy następujące grupy pierwszokomunijne:
w sobotę 1 maja o godz. 11.00 dla chętnych z klas III, w niedzielę 2 maja o godz.10.00 dla klasy III a, o 11.30 dla klasy III b i dzieci z innych szkół, a o godz. 13.00 dla klasy III c. Jesteśmy otwarci na inne propozycje, odnośnie dodatkowych terminów, o których koniecznie należy powiadomić Siostrę Katechetkę Wandę.
6. Msze św. odbywają się z aktualnymi zaleceniami w górnym kościele (obecnie tj. jedna osoba na 20 metrów kwadratowych powierzchni, z półtorametrowym dystansem i maseczkami). We wszystkich pomieszczeniach budynku kościoła może przebywać 86 osób. Prosimy o przechodzenie do dolnych części sanktuarium, gdzie dociera głos lub uczestniczenia na zewnątrz z zachowaniem odległości.
7. Spowiedź św. pół godziny przed nabożeństwami, a także po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym na nr kancelaryjny: 62 7665001 w godzinach otwarcia oraz u księdza w tym czasie dyżurującego.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, słuchania Radia Rodzina i oglądania internetowej Telewizji Dom Józefa.
9. Za składane przez Was ofiary, w tym szczególnym czasie pandemii: na tacę od obecnych na Mszach św., do skarbon oraz na konto parafialne: (61 1020 2212 0000 5102 0085 6559), składamy serdeczne Bóg zapłać!