XXIV Niedziela okresu zwykłego
11 września 2022 r.

 1. W dniu dzisiejszym gościmy Siostry Nauczycielki od św. Doroty córki Najświętszych Serc, które na wszystkich Mszach św. dają swoje świadectwo i przedstawią św. Bertillę w 100. rocznicę jej śmierci. Po Mszy św. jest możliwość zabrania różnorodnych pozycji książkowych i dewocjonaliów, a także złożenia modlitewnych intencji, w których wspólnota Sióstr będzie się modlić.
 2. Także dzisiaj pierwszy koncert VI-stej edycji Wieczorów Organowych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej o godz. 19.30 w dolnym kościele. Wystąpi pani Mari Fukumoto z Japonii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Wstęp wolny.
 3. Przez cały najbliższy tydzień otoczmy modlitwą dzieci i młodzież wraz z ich wychowawcami w ramach XII Tygodnia Wychowania.
 4. We wtorek 13 września zapraszamy na wieczorną Mszę św., a po niej nabożeństwo Fatimskie. Przynieśmy świece.
 5. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu będziemy szczególnie modlić się w intencji Ukrainy. Po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.50 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.
 6. W czwartek 15 września po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy pragną wspólnie rozważać niedzielne Słowo Boże.
 7. W piątek 16 września w parafii Chrystusa Króla w Jarocinie spotkanie dla młodzieży Stand Up.
 8. W sobotę 17 września Diecezjalne Święto Ministrantów. Z tej racji zachęcamy do udziału w XIV diecezjalnej pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza do narodowego sanktuarium św. Józefa. Szczegóły u ks. Mateusza.
 9. W przyszłą niedzielę 18 września zapraszamy osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania na Mszę św.
  o godz. 11.30, a po niej na spotkanie.
  Natomiast na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów szczególnie dla dzieci z klas pierwszych.
  Tego dnia przypada trzecia niedziela miesiąca, z tej racji taca przeznaczona będzie na trwającą renowację ołtarza głównego, a po Mszach św. zbiórka na uczelnie katolickie.
 10. Za dwa tygodnie w niedzielę 25 września o godz. 13.00 będziemy przeżywać uroczystą Mszę św. dziękczynną pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla z racji 70-lecia powołania naszej parafii. Polecajmy wszystkie przygotowania do tych obchodów w naszych modlitwach.
 11. Wraz z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chłopców do udziału w zbiórkach ministranckich w soboty o godz. 10.00,
  a dzieci śpiewające na próby scholii „Iskierki Miłosierdzia Bożego” o godz. 10.30.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy numer Opiekuna, a w nim rozmowa z aktorem Radosławem Pazurą, który jest odtwórcą jednej z ról w powstającym filmie o św. Józefie pt.: „Opiekun”, który dzieli się swoim doświadczeniem pomocy, którą otrzymał ze strony św. Józefa.
  Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.