OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX Niedziela okresu zwykłego

23 października 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tzw. Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na tzw. Świętopietrze, a przy wyjściu z kościoła zbiórka na misje. Spotkania kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o godz. 11.30, a po niej formacja
  w dolnym kościele dla pierwszej grupy klas ósmych, natomiast za tydzień 30 października dla drugiej grupy klas ósmych. Także dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie czcicieli św. o. Pio z racji 23. dnia miesiąca.
 2. Nabożeństwa różańcowe w październiku: w niedzielę o godz. 18.00, w tygodniu dla dorosłych o 17.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. W kancelarii parafialnej możemy jeszcze składać tradycyjne wypominki za zmarłych: jednorazowe, oktawalne i roczne.
 4. Jutro, w poniedziałek 24 października będziemy gościć w naszej parafii Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i telewizję internetową Dom Józefa. O godz. 18.00 transmisja Mszy św. z naszego kościoła w radiu i telewizji, a wcześniej emisja programu „Mój Wieczernik” o naszej parafii i sanktuarium (program z udziałem naszych parafian). Zachęcamy do uczestnictwa w tym spotkaniu modlitewnym lub duchowej łączności za pośrednictwem
  Radia Rodzina i diecezjalnej telewizji internetowej Dom Józefa. Dajmy piękne świadectwo naszej wiary i miłości do Pana Boga i Kościoła. W czasie Mszy św. będą zbierane także dobrowolne ofiary na potrzeby radia i telewizji.
 5. W piątek 28 października po wieczornej Mszy św. nauka przedchrzcielna.
 6. Fundacja „Światło i Sól” i Teatr Futryna zapraszają na 2. Kaliskie Spotkanie Ludzi Nowej Kultury 29 października o godz. 19.00 w Hali sportowo-widowiskowej Technikum św. Józefa w Kaliszu. Bilety dostępne na portalu kupbilecik.pl. Szczegóły na stronie internetowej: www.swiatloisol.pl.
 7. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych wraz z Parafią św. Mikołaja w Kaliszu i Centrum Kultury i Sztuki zapraszają na Zaduszki Jazzowe 2 listopada na godz. 19.00 do kaliskiej katedry. Wstęp wolny.
 8. Plan wizyty relikwii bł. Karola Acutisa w dniach od 3 do 5 listopada wywieszony w gablotach. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.jestemnatratwie.pl
 9. Rozpoczął się kolejny cykl katechez kierowanych dla młodzieży i dorosłych, które będą się odbywać w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.45 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Słuchajmy Radio Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa