OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVII Niedziela okresu zwykłego
2 października 2022 r.

 1. Składamy podziękowanie Panu Bogu za siedemdziesiąt lat istnienia naszej parafii i wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w przygotowanie pięknej rocznicowej uroczystości pod przewodnictwem Biskupa Diecezji. Owocem tej rocznicy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy przez wszystkie niedziele i uroczystości, czyli od 2 października we wszystkie dni: rozpoczęcie po pierwszej Mszy św., do wieczornej poza szczególnymi wyjątkami o czym będziemy informować w ogłoszeniach.
 2. Nabożeństwa różańcowe w październiku: w niedzielę o godzinie 18.00, w tygodniu dla dorosłych o 17.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku
  o godzinie 17.00.
 3. Dzisiaj w niedzielę 2 października ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Diecezji Kaliskiej. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych, a po niej na spotkanie do dolnego kościoła (dalsze terminy spotkań będą podane w przyszłą niedzielę). Także dzisiaj o godz. 13.00 poświęcenie różańców, szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych, a o godz. 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w dolnym kościele.
 4. We wtorek 4 października pamiętajmy w modlitwie o Papieżu Franciszku w dzień Jego imienin.
 5. 5 października w środę wspomnienie obowiązkowe św. Faustyny Kowalskiej – w naszym sanktuarium całodzienna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji za Diecezję Kaliską i Biskupa Stanisława Napierałę w 42. rocznicę święceń biskupich, według godzin i wskazanych ulic wywieszonych w gablotach.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca diecezjalna nowenna o powołania.
  W Narodowym Sanktuarium Św. Józefa modlitwa za rodziny i życie poczęte od godziny 17.00. Tego dnia w naszym kościele po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy biblijnej rozważającej niedzielne słowo Boże i pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 7. W pierwszy piątek miesiąca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – spowiedź przed Mszami św.
 8. W sobotę 8 października po wieczornej Eucharystii modlitwy do św. Michała Archanioła.
 9. 9 października będziemy obchodzić niedzielę św. Franciszka. Wspomóżmy na miarę naszych możliwości wszystkich potrzebujących już w sobotę
  od godz. 16.00 do 18.00 przynosząc dary do salki Caritasu na tyłach naszego kościoła.
 10. Wraz z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chłopców do udziału w zbiórkach ministranckich w soboty o godz. 10.00, a dzieci śpiewające na próby scholii „Iskierki Miłosierdzia Bożego” o godz. 10.30.
 11. Jest organizowana Pielgrzymka do Częstochowy w sobotę 8 października. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 18.00. Koszt z ubezpieczeniem 60 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. Przypominamy, że Msze św. w naszym sanktuarium będą odprawiane: od poniedziałku do soboty o godz.: 7.00, 15.15 i 18.00, a w niedziele i uroczystości o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00! Dla mieszkańców Domu Kombatanta o godz. 8.30
 13. Diecezjalna Szkoła Biblijna rozpoczyna kolejny cykl wykładów – informacje i zapisy: szkolabiblijna@diec.pl.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Słuchajmy Radio Rodzina i oglądajmy telewizję Dom Józefa.