OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXV Niedziela okresu zwykłego
18 września 2022 r.

 1. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona na trwającą renowację ołtarza głównego i konieczne remonty w parafii, a po Mszach św. zbiórka na uczelnie katolickie. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Także w dniu dzisiejszym zapraszamy uczniów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 11.30, a po niej na spotkanie. Natomiast na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów szczególnie dla dzieci z klas pierwszych.
 3. W środę 21 września w święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty nasz wikariusz ks. Mateusz Kołodziejski będzie obchodził swoje imieniny – otoczmy solenizanta serdeczną i wdzięczną modlitwą.
 4. W czwartek 22 września po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy pragną wspólnie rozważać niedzielne Słowo Boże.
 5. W piątek 23 września wspomnienie św. o. Pio – wzywajmy jego wstawiennictwa szczególnie na Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę 25 września o godz. 13.00 będziemy przeżywać uroczystą Mszę św. dziękczynną pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla z racji 70-lecia powołania naszej parafii. Bądźmy Panu Bogu wdzięczni za ten jubileusz i licznie zgromadźmy się na tej uroczystości, by wspólnie prosić o potrzebne łaski dla nas wszystkich, którzy tworzymy tę parafię. A w najbliższych dniach intensywnych przygotowań wspierajmy się wzajemną modlitwą i skorzystajmy z sakramentu pokuty.
 1. Także w przyszłą niedzielę, kontynuacją naszych jubileuszowych uroczystości będzie kolejny koncert VI-stej edycji Wieczorów Organowych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej o godz. 19.30 w dolnym kościele. Wystąpi Dawid Nowak, który zagra na organach i klawikordzie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Wstęp wolny.
 2. Wraz z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chłopców do udziału w zbiórkach ministranckich w soboty o godz. 10.00, a dzieci śpiewające na próby scholii „Iskierki Miłosierdzia Bożego” o godz. 10.30.
 3. Przypominamy, że Msze św. będą odprawiane:
  od poniedziałku do soboty o godz.: 7.00, 15.15 i 18.00,
  a w niedziele i uroczystości o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00!
  Dla mieszkańców Domu Kombatanta o godz. 8.30
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.