OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX Niedziela Zwykła

25 października 2020 r.

1. W związku z obostrzeniami dla strefy czerwonej z racji pandemii koronawirusa, tj. 7 m2 na 1 osobę: w górnym kościele mogą przebywać 123 osoby, w przejściu z górnego do dolnego kościoła
4 osoby, w dolnym kościele 31osób, w przedsionku do dolnego kościoła 5 osób, 13 osób na balkonach z konfesjonałami, przed dolną zakrystią 3 osoby, w kaplicy adoracji 15 osób, w oratoriach: w większym 8 osób, w mniejszym 5 osób, w dwóch salkach po remoncie po 7 osób, a w holu z aneksem 9 osób. Łącznie w naszym kościele może przebywać 230 osób.
2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską tzw. „Świętopietrze”. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wspomagają duchowo i materialnie nasza Parafię.
3. Dzisiaj w naszym Sanktuarium o godz. 19.30 zapraszamy na inaugurację kolejnego już Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który będzie dedykowany świętej pamięci Pani Adeli Przybył, tak bardzo oddanej dla naszego miasta Kalisza. Wystąpią: Łukasz Mosur – organy oraz Gabriela Wodiczko-Mosur – sopran. Koncert będzie transmitowany na żywo przez Facebooka parafialnego i naszą stronę internetową.
Zalecenia dla strefy czerwonej odnośnie wydarzeń kulturalnych zezwalają na obecność 25 procent od całości widowni. Przy wejściu są przygotowane dodatkowe płyny do dezynfekcji i będziemy prosić o zostawienie pisemnego kontaktu.
4. Za tydzień w niedzielę 1 listopada będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych, z Mszami św.: już w sobotę 31 października o godz. 18.00, a w sam dzień o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 i 18.30. Także od tego dnia o godz. 17.00 będziemy się modlić przez cały tydzień w wypominkach oktawalnych z różańcem.
5. Formacja dla kandydatów do bierzmowania została przeniesiona do grup za pośrednictwem Facebooka: dla klas 1 szkół ponadpodstawowych grupa o nazwie „BierzmowanieLevelUp”, dla klas 8 szkół podstawowych grupa: „Bierzmowanie123xD”.
6. Spotkania wszystkich grup duszpasterskich są zawieszone. 
7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do 31 października w górnym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.00.
8. W kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
9. Do nabycia: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Kalendarze Diecezjalne, jako pomoc dla Seminarium Duchownego po 6 zł. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.