OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!”. Centralne uroczystości w Katedrze św. Mikołaja w Kaliszu z Mszą św. o godz. 16.30, koncertem i przemarszem na modlitwę pod figurą św. Jana Pawła II.
Po Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży z naszej Diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Kaliskim Edwardzie w dniu Jego imienin.
2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I po Mszy św. o godz. 11.30 w salce parafialnej.
3. Wieczorem po Mszy św. o 18.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski i na procesję wokół kościoła, przynieśmy świece.
4. W poniedziałek 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkół i przedszkoli.
5. W piątek 18 października będziemy obchodzić święto św. Łukasza patrona służby zdrowia – pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach służby zdrowie, a także o naszym wikariuszu, ks. Łukaszu Ograbku, który również obchodzi swoje imieniny.  W jego intencji, w piątek, będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
6. W piątek 18 października o godz. 19.30 w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie odbędzie się STAND UP – spotkanie dla Młodych z naszej Diecezji organizowane przez Stowarzyszenie Tratwa. Zapisy oraz więcej informacji u ks. Marka.
7. Przypominamy o nabożeństwie różańcowym: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o 17.30 i w niedzielę o godz. 18.00 w górnym kościele.
8. W przyszłą niedzielę taca na sprawy inwestycyjno- remontowe, a także zbiórka do puszek na misje.
9. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki za zmarłych. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się 2 listopada o godz. 9.00 we Mszy św. i nabożeństwie żałobnym,
w wypominkach oktawalnych od 1 do 8 listopada godzinę przed wieczorną Mszą św. z modlitwą różańcową oraz w wypominkach rocznych od pierwszej Niedzieli Adwentu przed Mszami św. o 7.00, 10.00 i 11.30. 
10. 18 i 19 października w Nowych Skalmierzycach odbędzie się Festiwal Świętych i Błogosławionych. Szczegóły na plakacie.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest: Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Jest także nowy Kalendarz diecezjalny na 2020 rok w cenie 6 zł, jako pomoc naszemu Seminarium. Zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.