OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018 r.
1. Dziś przed kościołem z racji 18-tego Dnia Papieskiego odbywa się zbiórka na Fundusz Papieski, wspierający zdolną, polską młodzież.
2. W środę o godz. 18.00 możliwość spotkania z psychoterapeutą katolickim.
3. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: środa klasa 8, piątek klasa III gimnazjum o godz. 18.30.
4. W czwartek wspominamy św. Łukasza Ewangelistę, patrona biskupa Łukasza Buzuna i naszych księży wikariuszy: Łukasza Smuga i Łukasza Ograbka którzy w tym dniu odprawią Mszę św. godz. 18.30. Modlimy się za nich prosząc o potrzebne łaski.
5. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca taca jest przeznaczona na nasze inwestycje: odnowie płyty upamiętniającej konsekracje kościoła, w salce z wizerunkiem Matki Bożej zamontowano czworo nowych drzwi i modernizujemy oświetlenie w dolnym kościele na energooszczędne. W tym dniu także zbiórka do puszek na misje.
6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w górnym kościele: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dorosłych i młodzież codziennie o godz. 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 w dolnym kościele.
7. Wspólnota Galilea zaprasza małżeństwa, niezależnie od stażu, także małżeństwa niesakramentalne, na weekendowe rekolekcje, które odbędą się w dniach 16-18.11.2018r w Ośrodku Caritas w Kaliszu. Szczegóły na plakacie w gablocie
8. W kancelarii parafialnej można zgłaszać swoich zmarłych na: wypominki jednorazowe w dniu 2 listopada po Mszy św. o godz. 9.00, oktawalne przez oktawę (1-8 listopada) wraz z różańcem za zmarłych o godz. 17.30 oraz roczne, które będą pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00, 10.00 i 11.30.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także kalendarz diecezjalny jako cegiełka na nasze seminarium w cenie 5 zł.