OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela w ciągu roku

10     października 2021 r.

1. Przeżywamy 21. Dzień Papieski ze zbiórką ofiar na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin naszej Diecezji. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas siódmych, a w przyszłą niedzielę 17 października także po Mszy św. o godz. 11.30 formacja dla uczniów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.
2. Dzisiaj o godz. 19.30 w dolnym kościele kolejny koncert V edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, wystąpią: Ewelina Zawiślak – flet i Ewa Rzetecka – Niewiadomska – organy/szpinet.
3. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
4. W środę 13 października po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski.
5. W czwartek 14 października w Dzień Edukacji Narodowej pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy kształcą i wychowują dzieci i młodzież.
6. W sobotę 16 października będziemy przeżywać 43. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Tego dnia w budynku WSD w Kaliszu spotkanie Apostolatu Margaretka. Szczegóły na plakacie.
7. W trzecią niedzielę miesiąca 17 października ofiary na tacę przeznaczone będą na inwestycje, remonty i nowy katafalk pod urny, który możemy zobaczyć po prawej stronie kościoła przy konfesjonale. Tego dnia z parafii św. Jana Pawła II na Dobrzecu po Mszy św. o godz. 11.30 procesja różańcowa za Polskę. Szczegóły na plakacie.
8. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Kaliskiej organizuje kurs lektorski dla ministrantów z klas 7 szkół podstawowych i starszych. Zgłoszenia u opiekuna ministrantów księdza Mateusza.
9. Zapraszamy chętnych do: służby ministranckiej – zbiórki w soboty o godz. 10.00, scholii „Iskierki Miłosierdzia” – próby także w soboty o godz. 10.30, do kół Żywego Różańca w pierwsze soboty miesiąca o godz. 17.00, a także do pozostałych wspólnot działających przy naszym Sanktuarium
10. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
11. Do nabycia nowy numer Opiekuna i prasa katolicka. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.