OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela w ciągu roku

3 października 2021 r.

1. Dzisiaj katechista wędrowny, ksiądz doktor Robert Pisula, który na co dzień posługuje na Łotwie, w Estonii i w Rosji wygłosi homilie przygotowujące nas na zawierzenie św. Józefowi. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiar na dzieło ewangelizacji w tych krajach, a taca jak zawsze z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Diecezji Kaliskiej.
2. Także dzisiaj o godz.17.00 w dolnym kościele spotkanie Członków Żywego Różańca.
3. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
4. We wtorek 5 października, we wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej przypadać będzie nasza doroczna adoracja w intencji Diecezji. Zapoznajmy się z rozkładem na godziny i ulice wywieszonym w gablotach.
5. W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w czwartek 7 października zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 z zawierzeniem św. Józefowi Narodu i Kościoła w Polsce. Udajmy się tam jak najliczniej. Tego dnia punktualnie o godz. 16.30 podjedzie przed schody głównego wejścia naszego Sanktuarium wynajęty duży autokar, który na koszt Parafii zawiezie i odwiezie wszystkich chętnych. Orientacyjne zapisy w zakrystiach i kancelarii parafialnej.
Przed tym dniem będą organizowane spotkania rekolekcyjne:
– w poniedziałek 4 października Msza św. o godz. 13.30 dla Kół Żywego Różańca i osób z Apostolatu „Margaretka”, a o godz. 18.00 Msza św. i katecheza dla wspólnot: Ruch „Światło-Życie”, Domowy Kościół, Grupy Charyzmatyczne, Liturgiczna Służba Ołtarza, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej.
– we wtorek 5 października Msza św. o godz. 13.30 dla osób Życia Konsekrowanego, a o godz. 18.00 Msza św. i katecheza dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezjalnej i Kaliskiej na Jasną Górę, Bractwa św. Józefa i innych, oraz wspólnot neokatechumenalnych.
6. W pierwszy czwartek miesiąca rozpoczniemy nowennę w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, w tym dniu nasz wikariusz Ks. Marek Muzyka obchodzi swoje imieniny, a w niedzielę 10 października o godz.16.00 będzie odprawiona w jego intencji Msza św. także z racji  40 -tych urodzin.
7. W piątek 8 października po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 21. Dzień Papieski ze zbiórką ofiar na stypendia dla potrzebującej młodzieży z naszej Diecezji. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas siódmych, a o godz. 19.30 w dolnym kościele kolejny koncert V edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, wystąpią: Ewelina Zawiślak – flet i Ewa Rzetecka – Niewiadomska – organy/szpinet.
9. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
10. Są wyłożone informacje o budowie domu dla obłożnie chorych w Parafii Matki Teresy z Kalkuty, do nabycia także prasa katolicka. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.