OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła

27 września 2020 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 27 września decyzją Episkopatu Polski po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek, w geście solidarności z uchodźcami, którzy ucierpieli w pożarze na wyspie Lesbos.
2. W poniedziałek 28 września w 12. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki przed schodami głównego wejścia do naszego Sanktuarium kolejna już koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i świata, a ok. godz. 15.15 Msza św. w górnym kościele.
3. We wtorek 29 września na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za Wikariusza naszej Parafii Księdza Rafała Wawrzyniaka w dzień Jego imienin, a po Eucharystii koronka do Patrona Dnia.
4. W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w górnym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 18.00. Poświęcenie różańców zwłaszcza dla dzieci pierwszokomunijnych na pierwszym spotkaniu w czwartek.
5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi.
6. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z kolejnymi częściami różańca po Mszy św. o godz.: 7.00, 12.00, 14.30 z koronką i 17.30.
7. W przyszłą niedzielę 4 października przesunięta z Wielkiego Piątku z racji pandemii zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na Ziemię Świętą.
8. Także w przyszłą niedzielę 4 października na Mszy św. o godzinie 18.30 Jego Ekscelencja Ks. Bp Łukasz Buzun udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Prosimy kandydatów, aby dopełnili wszelkich formalności i od środy 30 września przychodzili na próby po wieczornej Mszy św. do górnego kościoła. Nabożeństwo Różańcowe w tym dniu wyjątkowo ok. godz. 16.40 po Mszy św. o godz. 16.00.
9. Już teraz informujemy o wspomnieniu liturgicznym Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w poniedziałek 5 października i naszej dorocznej całodziennej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem za Diecezję Kaliską ulicami naszej parafii.
10. Po Mszach św. w zakrystii można odebrać pamiątkowe obrazki tegorocznej Pierwszej Komunii Św.
11. Do nabycia: Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Przewodnik Katolicki. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy Telewizję Dom Józefa.