OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29 września 2019

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania III Forum Ewangelizacji Młodzieży.
2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
3. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie Różańców – szczególnie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast na godzinę 17.30 zapraszamy młodzież na spotkanie katechetyczno-ewangelizacyjne.
4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a o 17.30 dla dorosłych. W niedzielę o 18.00.
5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św. od godz. 6.30, 14.30 i 17.00.
6. W sobotę 5 października będziemy obchodzić wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej i zarazem naszą doroczną Adorację w intencji Diecezji Kaliskiej, która rozpocznie się już w piątek 4 października Koronką i Mszą św. o godz. 15.00. W tym czasie będziemy także trwać na modlitwie całą dobę odmawiając nieustannie Różaniec z przerwami na Msze św. Szczegółowy program w gablotach. Natomiast osoby, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę mogą wpisać się na listę, która znajduje się
w zakrystii. W związku z tym Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie włączone w tę modlitwę.
7. W pierwszą Sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
8. Tego dnia, 5 października zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki na spektakl „Jestem z Tobą” na podstawie Dzienniczka S. Faustyny Kowalskiej i Dziennika Ks. Michała Sopoćki. Wstęp wolny.
9. W przyszła niedzielę 6 października o godz. 17.00 w dolnym kościele ostatni koncert trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi Nicola Procaccini z Włoch. Serdecznie zapraszamy.
10. W gablotach oraz na stronie internetowej jest umieszczony plan spotkań dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
11. Ogłaszamy nabór dzieci do scholii Iskierki Miłosierdzia Bożego i kandydatów do służby ministranckiej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.30.
12. Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Kaliskiej zaprasza wszystkich studentów na czwartkowe spotkania i niedzielne Msze św. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.studenci.diecezja.kalisz.pl
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.