OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 września 2018 r.
1. W minioną środę rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu 25-lecia poświęcenia naszego kościoła i ustanowienia go Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Centralne obchody będziemy przeżywać podczas odpustu.
2. Dzisiaj na Mszy św. o 13.00 poświęcenie różańców dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. W każda ostatnią niedzielę miesiąca po ogłoszeniach parafialnych pragniemy wprowadzić uroczyste błogosławieństwo dzieci z racji pierwszej rocznicy urodzin.
3. W piątek 5 października w naszej parafii uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. ku jej czci o godz. 18.30. Zapraszamy parafian na modlitwę za całą diecezję i adorację Najświętszego Sakramentu według ulic (szczegóły są w gablocie).
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Spowiedź od 8.30 i od 17.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy od godz. 18.00 na spowiedź, a następnie na Mszę św. o godz. 18.30.
5. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w górnym kościele: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dorosłych i młodzież codziennie o godz. 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 w dolnym kościele.
6. Odpowiadając na prośbę Matki Bożej dzień 6 października (I sobota m-ca) w naszej parafii będzie wyglądał następująco:
godz. 7.00 – Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec
godz. 12.00 – różaniec i rozważanie
godz. 14.30 – różaniec i Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 18.00 – różaniec
Zachęcamy także rodziców do zapisania się do modlitwy za swoje dzieci do tzw. Różańca rodziców za dzieci. Zapisy w kancelarii.
7. W naszej parafii odbywają się Wieczory Organowe. W przyszłą niedzielę koncert finałowy o godz. 19:30 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.
8. Wspólnota Galilea zaprasza małżeństwa, niezależnie od stażu, także małżeństwa niesakramentalne, na weekendowe rekolekcje, które odbędą się w dniach 16-18.11.2018r w Ośrodku Caritas w Kaliszu. Szczegóły na plakacie w gablocie
9. W związku z przeżywaniem Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego jesteśmy zaproszeni do Narodowego Sanktuarium. Zaplanowaliśmy formę pieszego i autokarowego pielgrzymowania, wyruszamy w sobotę, 13 października o godz. 10:00. Zapisy w kancelarii wszelkie koszty pokrywa Parafia.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także kalendarz diecezjalny jako cegiełka na nasze seminarium w cenie 5 zł.