OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela w ciągu roku

26 września 2021 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 26 września 28. rocznica poświęcenia i ustanowienia naszego Sanktuarium. Po wszystkich Mszach świętych przy wyjściu z kościoła zbiórka na uczelnie katolickie.
O godz. 13.00 bp Łukasz Buzun dokona uroczystego nałożenia aureoli na głowę bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w dolnym kościele, a następnie odprawi Mszę św. z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania i zainicjuje przygotowanie do obchodów 70-cio lecia parafii, które przypadną 29 września 2022.
Także tego dnia o godz. 19.30 w dolnym kościele inauguracyjny koncert rozpoczynający V edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, wystąpią: Gabriela Wodiczko-Mosur – sopran i Łukasz Mosur – organy. Wstęp wolny
2. We wtorek 27 września odbędzie się coroczna Koronka na ulicach miast. Odmówimy ją tym razem nie w Kaplicy Adoracji, ale przed schodami głównego wejścia do naszego Sanktuarium i przejdziemy na Mszę św. ok. godz. 15.15.    
3. W środę 29 września nasz wikariusz ks. Rafał Wawrzyniak będzie obchodził imieniny. Otoczmy Solenizanta naszą modlitwą, szczególnie na Mszy św.  o godz. 18.00.
4. W czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele nauki przedmałżeńskie.
5. W pierwszy piątek miesiąca 1 października spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi, a o godz. 17.30 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych i pierwsze nabożeństwo.
6. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 7.00 z modlitwą różańcową, kolejne części o godz. 12.00, 14.30 z Koronką, oraz o godz. 17.30. z tajemnicami radosnymi.
7. W październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
8. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościć znanego nam katechistę wędrownego, księdza doktora Roberta Pisulę, który na co dzień posługuje na Łotwie, w Estonii i w Rosji – wygłosi on homilie przygotowujące nas na zawierzenie św. Józefowi. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiar na dzieło ewangelizacji w tych krajach.
9. W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w czwartek 7 października zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00 z zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Udajmy się tam jak najliczniej. Tego dnia punktualnie o godz. 16.30 podjedzie wynajęty duży autokar, który na koszt Parafii zawiezie i odwiezie wszystkich chętnych. Orientacyjne zapisy w zakrystiach i kancelarii parafialnej.
Przed tym dniem będę organizowane spotkania rekolekcyjne:
– w poniedziałek 4 października Msza św. o godz. 13.30 dla Kół Żywego Różańca i osób z Apostolatu „Margaretka”, a o godz. 18.00 Msza św. i katecheza dla wspólnot: Ruch „Światło-Życie”, Domowy Kościół, Grupy Charyzmatyczne, Liturgiczna Służba Ołtarza, nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej.
– we wtorek 5 października Msza św. o godz. 13.30 dla osób Życia Konsekrowanego, a o godz. 18.00 Msza św. i katecheza dla pielgrzymów pieszej Pielgrzymki Diecezjalnej i Kaliskiej na Jasną Górę, Bractwa św. Józefa i innych, oraz wspólnot neokatechumenalnych.
10. Już teraz informujemy, że dnia 5 października we wtorek, we wspomnienie s. Faustyny Kowalskiej przypadać będzie nasza doroczna adoracja w intencji Diecezji.
11. Są wyłożone informacje o budowie domu dla obłożnie chorych w Parafii Matki Teresy z Kalkuty, do nabycia także prasa katolicka. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.