OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV Niedziela w ciągu roku

19 września 2021 r.

1. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca – taca przeznaczona na modernizację oświetlenia w górnym kościele i w kaplicy adoracji, rewitalizację zieleni wokół kościoła, a także na specjalistyczne ekspertyzy, konieczne do właściwego zabezpieczenie zewnętrznej powłoki naszego sanktuarium.
2. Dzisiaj zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych na Mszę św. o godz. 16.00, a po niej na spotkanie formacyjne.
3. Także dzisiaj od godz. 14.00 Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego koło Ostrzeszowa.
4. We wtorek 21 września nasz wikariusz ks. Mateusz Kołodziejski będzie obchodził imieniny. Otoczmy solenizanta naszą modlitwą.
5. W czwartek 23 września o godz. 18.00 Msza św., na którą zapraszamy czcicieli św. o. Pio.
6. W piątek 24 września po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
7. W przyszłą niedzielę 26 września po wszystkich Mszach św. przy wyjściu z kościoła zbiórka na uczelnie katolickie. O godz. 13.00 bp Łukasz Buzun dokona uroczystego nałożenia aureoli na głowę bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w dolnym kościele, a następnie odprawi Mszę św. z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania i zainicjuje przygotowanie do obchodów 70-cio lecia parafii, które przypadnie 29 września 2022.
8. Także tego dnia o godz. 19.30 w dolnym kościele, inauguracyjny koncert rozpoczynający V edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, wystąpią: Gabriela Wodiczko-Mosur – sopran i Łukasz Mosur – organy.
9.  Informacje dla kandydatów Sakrament Bierzmowania:
– 20, 21, 22, 24 września próby liturgiczne po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30;
– 25 września spowiedź święta dla kandydatów, rodziców oraz świadków.
10. Zachęcamy do udziału w diecezjalnych rekolekcjach ewangelizacyjnych w dniach 19-22 września br. w Ostrowskiej Konkatedrze. Informacje na plakacie.
11. Do nabycia prasa katolicka. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.