OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX Niedziela zwykła

22 października 2017 r.
1. Dziś wspominamy rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II i przeżywamy Niedzielę Misyjną. Można z tej racji złożyć ofiarę na misje do puszek przed kościołem, a także w tygodniu do kancelarii parafialnej.
2. Jutro spotkanie grupy modlitewnej św. ojca Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.00, po niej Msza św., której będzie przewodniczył asystent diecezjalny ks. Krzysztof Śliczny.
3. W piątek nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele ok. godz. 19.
4. W sobotę w kościele Ojców Jezuitów o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z s. Hatune Dragan, która od 2007 r. osobiście pomaga chrześcijanom na Bliskim Wschodzie, m.in. zajmuje się wykupywaniem kobiet i dziewcząt z niewoli dżihadystów i pragnie podzielić się swoim świadectwem.
5. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się niedziela powołań z obecnością kleryków z kaliskiego seminarium. Ofiary do puszek w tym dniu będą przeznaczone na seminarium duchowne.
6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej zarówno dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, jak i dorosłych oraz młodzież codziennie o godz. 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 w dolnym kościele.
7. W kancelarii parafialnej można zgłaszać zmarłych na wypominki jednorazowe, oktawalne oraz roczne. Szczegóły w gablocie.
8. Dnia 31 października zapraszamy wszystkie dzieci na ostatni różaniec o godz. 16.50 w przebraniu za świętych lub z wizerunkiem świętego. Po modlitwie w uroczystym Pochodzie Świętych przejdziemy do Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie odbędzie się bal: Ekonomik trzyma ze świętymi – bal u błogosławionego Franciszka Stryjasa.
9. W kancelarii można nabyć bilety na wartościowy film o św. Maksymilianie pt. Dwie korony, który odbędzie się w kinie Centrum w środę 8 listopada o godz. 19.00. Bilety w cenie 10 zł. Szczegóły na plakatach.
10. Polecamy do nabycia prasę katolickiej: Opiekun; Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki oraz kalendarze na 2018 r. Nasze diecezjalne Radio Rodzina można słuchać na częstotliwości 103,1 FM.