OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX Niedziela Zwykła

18 października 2020 r.

1. Z racji pandemii przypominamy o konieczności noszenia maseczek zakrywających nos i usta, z wyjątkiem tych, którzy mają zaświadczenie od lekarza, zwalniające od tego obowiązku.
W kościele są wystawione płyny do dezynfekcji. W związku z obostrzeniami dla strefy żółtej, tj. 4 m2 na 1 osobę: w górnym kościele z prawym chórem może przebywać: 225 osób, w dolnym kościele wraz z balkonami i przedsionkami: 92 osoby, oraz
w Kaplicy Adoracji: 27 osób.
2. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Apostolski Administrator udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 15 listopada br. wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej i w uroczystości we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęca do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Ksiądz Arcybiskup zachęca również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.
3. Rozpoczynamy tydzień misyjny. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na ten cel.
4. Także dzisiaj obchodzi imieniny nasz Ksiądz Wikariusz Łukasz Ograbek. Otoczmy solenizanta serdeczną modlitwą.
5. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania zostały przeniesione do grup za pośrednictwem Facebooka: Grupa: Bierzmowanie LevelUp – dla klas 1 szkół ponadpodstawowych; Grupa: Bierzmowanie 123xD – dla klas 8 szkół podstawowych. Jednocześnie informujemy, że dzisiejsze spotkanie dla rodziców dzieci klas 7 zostaje odwołane. O rozpoczęciu przygotowań poinformujemy za pośrednictwem ogłoszeń oraz przez katechetów.
6. Spotkania wszystkich grup duszpasterskich są zawieszone.
7. W piątek 23 października, jak każdego miesiąca, wzywajmy w naszych modlitwach wstawiennictwa św. Ojca Pio.
8. W przyszłą niedzielę 25 października o godz. 19.30 zapraszamy na inaugurację kolejnego już Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w naszym Sanktuarium. Wystąpią: Łukasz Mosur – organy oraz Gabriela Wodiczko-Mosur – sopran. Zalecenia dla strefy żółtej odnośnie wydarzeń kulturalnych zezwalają na obecność 25 procent od całości widowni.
9. Trwa miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w górnym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 18.00.
10. W kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
11. Do nabycia: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Kalendarze Diecezjalne, jako pomoc dla Seminarium Duchownego po 6 zł. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.