OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX niedziela w ciągu roku

17 października 2021 r.

1. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone będą na inwestycje, remonty i nowy katafalk pod urny, który możemy zobaczyć po prawej stronie kościoła przy konfesjonale.
2. Trwa przygotowanie do sakramentu bierzmowania w niedziele po Mszy św. o godz.11.30: dzisiaj uczniowie z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, a za tydzień z klas ósmych.  
3. Także dzisiaj z parafii św. Jana Pawła II na Dobrzecu, po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja różańcowa za Polskę. Szczegóły na plakacie. Natomiast na poziomie diecezjalnym rozpoczyna się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów.
4. Nabożeństwa różańcowe w październiku: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
5. W poniedziałek 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty, w modlitwie pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia i solenizantach. Tego dnia zachęcamy do wzięcia udziału w kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”, szczegóły na stronach internetowych.
6. We wtorek 19 października, Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych oraz comiesięczna modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa.
7. Także we wtorek na godz. 19.00. kolejne parafialne wyjście do kina Centrum przy ul. Łaziennej na film o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim. Cena biletu 10 zł, zapisy w kancelarii parafialnej.
8. Wzywajmy wstawiennictwa świętych: w piątek 22 października  św. Jana Pawła II, a w sobotę 23 października św. Ojca Pio, zwłaszcza w Mszach św. i modlitwie różańcowej o godz. 17.30.
9. W przyszłą niedzielę 24 października rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Tego dnia taca przeznaczona będzie na Świętopietrze, a po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na misje.
10. Już informujemy, że w niedzielę 31 października po wieczornej Mszy św. o godz. 19.30 w dolnym kościele ostatni już koncert V edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, wystąpi: David Bendix Nielsen z Danii.
11. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne.
12. Do nabycia prasa katolicka. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.