OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela Zwykła

13 września 2020 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, a po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła. Przynieśmy świece.
2. W poniedziałek 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego kończy się czas obowiązku wypełnienia przykazania kościelnego odnośnie wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.
W tym dniu Msze św. o godz.: 7.00, 15.15 i 18.00.
3. W piątek 18 września, w święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki, zapraszamy do modlitwy za najmłodszych. Tego dnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 z naszego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wyruszy także Ekstremalna Droga Krzyżowa. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się przez stronę internetową: https://www.edk.org.pl/. W czasie rejestracji zaznaczamy trasę: Kalisz: Biała – Miłosierdzia Bożego wraz ze swoimi danymi.
4. Do końca tygodnia można przynosić ubranka, zabawki i inne rzeczy dla dzieci do 6 lat, które zostaną w darze przekazane do Domu Samotnej Matki w Odolanowie prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia.
5. W trzecią niedzielę miesiąca 20 września tradycyjna taca na trwające prace remontowe w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
6. W niedziele po Mszach św. w zakrystii można odebrać pamiątkowe obrazki tegorocznej Pierwszej Komunii Św.
7. Za tydzień odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego w Kobylej Górze. Rozpoczęcie o godz. 14.30 z obecnością Księdza Biskupa.
8. Wszystkich młodych, a szczególnie kandydatów do bierzmo-wania, zapraszamy na kurs: TRATWA „Młodzi na progu”
w dniach od 25 do 27 września. Szczegóły u ks. Marka i na stronie internetowej: www.jestemnatratwie.pl
9. W dalszym ciągu zauważamy, że nieogrodzony teren naszego Sanktuarium stał się dla dzieci i młodzieży miejscem bardzo niebezpiecznych zabaw i dewastacji. Uwrażliwiamy rodziców i dziadków, aby zainteresowali się tym co robią i gdzie przebywają ich dzieci, bez opieki dorosłych – w trosce o ich bezpieczeństwo oraz poszanowanie terenu przykościelnego.
10. Do nabycia: Opiekun, a w nim o nauczaniu dzieci i młodzieży w czasie pandemii i św. Hildegardzie z Bingen, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Przewodnik Katolicki. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy Telewizję Dom Józefa.