OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV Niedziela w ciągu roku

12 września 2021 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 12 września o godz. 12.00 w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do oglądania transmisji z tej uroczystości przypominając, że nie zwalnia ona z niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
2. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów – niech ten znak wprowadzi nas w kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, rozpoczynając Tydzień Wychowania.
3. Informacje dla kandydatów z klas drugich szkół ponadpodstawowych, którzy przyjmą Sakrament Bierzmowania 26 września o godz. 13.00:
– dzisiaj 12 września Msza św. o godz. 16.00, a po niej obowiązkowe spotkanie;
– 20, 21, 22, 24 września próby liturgiczne po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30;
– 25 września spowiedź święta dla kandydatów, rodziców oraz świadków.
4. W poniedziałek 13 września o godz. 15.55 krótka modlitwa w Kaplicy Adoracji, a po niej ok. godz. 16.00 wyjazd na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00, z procesją wokół kościoła. Przynieśmy świece.
5. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego i zakończenie obowiązku spowiedzi wielkanocnej.
6. W sobotę 18 września święto patrona Polski, a zarazem Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy do modlitwy za najmłodszych. Tego dnia w Sanktuarium św. Józefa III diecezjalna pielgrzymka Jubilatów sakramentu małżeństwa oraz XIII diecezjalna pielgrzymka Ministrantów, a w Wołczynie XIV Spotkanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio. Programy tych obchodów w gablocie.
7. Za tydzień 19 września w trzecią niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na oświetlenie ledowe, które zostało zainstalowane za boazerią w górnym kościele i trwającą rewitalizację zieleni wokół kościoła.
8. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych na Mszę św. o godz. 16.00, a po niej na spotkanie.
9.  Zachęcamy do udziału w diecezjalnych rekolekcjach ewangelizacyjnych w dniach 19-22 września br. w Ostrowskiej Konkatedrze. Informacje na plakacie.
10. Do nabycia prasa katolicka, z dodatkiem „Gościa Niedzielnego” o przyszłych Błogosławionych w cenie 10 zł. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.