OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła 10 września 2023 r.

 1. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. gościmy ojca paulina Leonarda Aduszkiewicza z Białorusi, proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w miejscowości Homel, który głosi słowo Boże i po każdej Mszy św. zbiera dobrowolne ofiary na budujący się tam kościół. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych.
 2. Także dzisiaj rozpoczyna się w całym Kościele XIII Tydzień Wychowania.
 3. W środę 13 września zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18.00. Przynieśmy świece.
 4. Apostolat „Margaretka” zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie, która odbędzie się także w środę 13 września od godz. 18.00. Zapisy pod numerem tel.: 660 375 142. Szczegóły w gablocie.
 5. W czwartek 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 18.00 w górnym kościele zapraszamy na zebranie generalne wszystkie osoby, które zadeklarowały uczestnictwo w adoracji na poszczególnych godzinach, gdzie otrzymają stosowne instrukcje wraz z pisemnym błogosławieństwem Biskupa Kaliskiego. Obecność obowiązkowa.
 6. W sobotę 16 września na Mszy św. o godz. 18.00 Biskup Kaliski Damian Bryl zainauguruje Kaplicę Wieczystej Adoracji w naszym Diecezjalnym Sanktuarium. Zapraszamy do licznego udziału w tym historycznym duchowym wydarzeniu.
 7. Tego dnia odbędzie się XV diecezjalna pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Szczegóły u ks. Mateusza opiekuna ministrantów.
 8. 17 września w trzecią niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na renowację ołtarza i świateł w Kaplicy Wieczystej Adoracji, a przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na katolickie uczelnie. Na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów z przyborami szkolnymi. Tego dnia odbędzie się Diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego, a w naszym sanktuarium, w dolnym kościele o godz. 19.30 rozpocznie się VII edycja Wieczorów Organowych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gościem pierwszego koncertu będzie organista p. Adam Tański.
 9. Ksiądz Biskup Damian Bryl z dniem 7 września br. zatwierdził dokument Komisji Muzyki i Śpiewu Kościelnego Diecezji Kaliskiej ze wskazaniami ws. przepisów liturgicznych obowiązujących przy wykonywaniu śpiewu i muzyki w kościołach. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią, zwłaszcza w odniesieniu do mszy św. z sakramentem małżeństwa czy pogrzebów. Dokument możemy przeczytać w gablocie oraz na stronie internetowej parafii: www.milosierdzieboze.kalisz.pl
 10. Diecezjalny Dzień Jedności Ruchów i Wspólnot Ewangelizacyjnych odbędzie się w Kaliszu 23 września od godz. 9.00 przy ul. Złotej 144. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone są wszystkie wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia związane z odnową Kościoła i ewangelizacją. Informacje i zapisy: www.nowaewangelizacja.org.pl
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD.
 12. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.