OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2017 r.
1. Dziś przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez nawałnice, jakie przeszły przez Polskę.
2. Dzisiaj także spotkanie Żywego Różańca o godz. 17.00 w dolnym kościele
3. Zapraszamy na Wieczory Organowe. Dziś o godz. 19.30 w dolnym kościele na cztery ręce i cztery nogi wystąpią pań-stwo Tartnawscy. Szczegóły na plakatach.
4. Od dziś co dwa tygodnie odbywają się Msze św. w dolnym kościele dla osób głuchoniemych w języku migowym o godz. 10.00.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30 i różaniec. Prosimy zabrać świece. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża św., w piątek NMP Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza pp. i Cypriana bp, męczenników z III w.
6. W piątek spotkanie dla bierzmowanych II i III klasa Gimnazjum w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 18.30.
7. W sobotę 16 września wyrusza pielgrzymka do Goliny, Kazimierza Biskupiego i Lichenia. O godz. 6.45 krótka modlitwa w dolnym kościele i o godz. 7.00 wyjazd sprzed kościoła.
8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna jest przeznaczona na spłatę kolejnej raty zakończonych prac rozdzielenia instalacji sanitarnej i deszczowej przy naszym kościele. Musimy to uczynić do końca roku. Dziękujemy za zrozumienie i za każdy dar serca, także za ofiary składane w kancelarii i do kopert.
9. Nadal można zapisać się do tzw. Różańca rodziców za dzieci, by modlić się w intencji swoich dzieci. Modlitwa polega na codziennym odmówieniu w domu jednej dziesiątki różańca i Aktu Zawierzenia Matce Bożej, by wspólnie prosić o błogosławieństwo Boże dla dzieci, o ochronę od zła. Zachęcamy zarówno matki, jak i ojców, by podjąć ten trud w roku poświęconym Maryi z Fatimy, która tak prosi o modlitwę na różańcu. Swą chęć modlitwy należy zgłosić do kancelarii.
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Opiekuna z artykułem naszego parafianina Je-rzego Bielawskiego o jego pasji filatelisty; Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki z artykułem o prześladowaniach w Korei Północnej oraz o Gietrzwałdzie oraz ostatnie egz. Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci z filmem Quo vadis. Są już kalendarze na 2018 r., w którym znajdziemy także zdjęcie naszego kościoła. Nasze diecezjalne Radio Rodzina można słuchać na częstotliwości 103,1 FM.