OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła

6 września 2020 r.

1. We wtorek 8 września będziemy obchodzić święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 po Koronce i 18.00, a po niej modlitwa do Michała Archanioła.
2. W czwartek 10 września na Mszy św. o godz. 18.00 w górnym kościele poświęcenie i rozdanie pamiątkowych obrazków Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z rodzicami po ich odbiór.
3. W sobotę 12 września o godz. 10.00 zbiórka ministrantów i kandydatów.
4. Także w sobotę zapraszamy młodych na 6 Festiwal Tratwa. Szczegóły na plakacie.
5. Również 12 września w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Ostrowie Wlkp. o godz. 11.00 Msza św. w intencji śp. ks. kan. Adama Wawro – diecezjalnego egzorcysty, którego pogrzeb odbył się w Wielką Sobotę, kiedy nie można było odprawić Eucharystii.
6. W niedzielę 13 września o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
7. Również tego dnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła. Przynieśmy świece.
8. W poniedziałek 14 września kończy się czas obowiązku wypełnienia przykazania kościelnego odnośnie wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.
9. W piątek 18 września po Mszy św. o godz. 18.00 z naszego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wyruszy także Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie.
10. W niedzielę 20 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego w Kobylej Górze. Rozpoczęcie o godz. 14.30 z obecnością Księdza Biskupa.
11. Z racji pandemii koronawirusa trwa dyskusja na temat sposobu przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. Informujemy, że w Kościele Rzymskokatolickim mamy możliwość przyjęcia Komunii św.: do ust oraz na dłoń w postawie: klęczącej, stojącej,  siedzącej – w niektórych wspólnotach i leżącej dla chorych. Każda z tych form jest równouprawniona i dlatego bardzo prosimy z miłości do każdego wiernego o uszanowanie jego wyboru i nieocenianie.
12. Zauważamy, że nieogrodzony teren naszego Sanktuarium stał się dla dzieci i młodzieży miejscem bardzo niebezpiecznych zabaw i dewastacji. Uwrażliwiamy rodziców i dziadków, aby zainteresowali się tym co robią i gdzie przebywają ich dzieci, bez opieki dorosłych – w trosce o ich bezpieczeństwo oraz poszanowanie terenu przykościelnego.
13. Do nabycia: Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Przewodnik Katolicki. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy Telewizję Dom Józefa.