OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela w ciągu roku

5 września 2021 r.

1. Dzisiaj decyzją władzy duchownej obchodzimy Dzień Solidarności z Afgańczykami ze zbiórką ofiar przy wyjściu z kościoła. Taca jest przeznaczona na potrzeby Diecezji Kaliskiej.
2. Informujemy, że wracamy do stałego porządku z niedzielną Mszą św. o godz. 16.00.
3. Także dzisiaj doroczne Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach.
4. W środę 8 września święto Narodzenia NMP Msze św. o godz.: 7.00, 15.15 po Koronce i 18.00. Tego dnia ks. Biskup Damian Bryl będzie obchodził 8. rocznicę swoich święceń biskupich.
Na wieczorną Mszę św. zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła.
5. Także w środę po Mszy św. o godz. 19.00 w dolnym kościele obowiązkowe spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
6. W sobotę 11 września zapraszamy: na godz.10.00 kandydatów i ministrantów, na ich formację z nowym opiekunem ks. Mateuszem, a na godz. 10.30 „Iskierki Miłosierdzia Bożego” z rodzicami, na spotkanie organizacyjne.
7. Również w sobotę XI Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży „Od Józefa do Karmelu”. Program w gablocie.
8. W dniach 11 i 12 września odbędą się „Dni Księstwa Kaliskiego”. Szczegóły w gablocie.
9. W przyszłą niedzielę 12 września na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów, a kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i po niej, na spotkanie organizacyjne, klasy drugie szkoły ponadpodstawowej. Pozostałe informacje na temat bierzmowania w gablocie.
10. Także w przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przygotowanie w formie rekolekcji „Wszystko postawić na Maryję\” z informacjami na stronie internetowej: www. beatyfikacja33.pl
11. Zapraszamy na pielgrzymkę wspólnot modlitwy za kapłanów „Margaretka” i chętnych naszych Parafian do Sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie, gdzie posługuje ks. Łukasz Ograbek. Wyjazd autokarem z naszego Sanktuarium, w poniedziałek 13 września o godz.16.00. Zapisy do czwartku 9 września w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu 15 zł.
12. W Akceleratorze Kultury w Kaliszu można obejrzeć wystawę artystki Janiny Walczak-Budzicz pt.: „Pohalańskie Malarstwo na Szkle”.
13. Zachęcamy do udziału w diecezjalnych rekolekcjach ewangelizacyjnych w dniach 19-22 września br. w Ostrowskiej Konkatedrze. Informacje na plakacie.
14. Do nabycia prasa katolicka, z dodatkiem „Gościa Niedzielnego” o przyszłych Błogosławionych w cenie 10 zł. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.