OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXII Niedziela w ciągu roku

29 sierpnia 2021 r.

1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na kształcenie kleryków.
2. W poniedziałek 30 sierpnia w Kaliszu będą obecne symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż Młodych i Ikona Salus Populli Romani.
Program:
19.30 – Msza Święta dla młodych – Sanktuarium Świętego Józefa (po mszy czuwanie w sanktuarium)
22.30 – czuwanie nocne pod kościołem oo. Franciszkanów
24.00 – przeniesienie i pożegnanie Symboli – kościół Świętego Mikołaja
(prosimy przybyć z opiekunami)
3. W środę 1 września we wspomnienie NMP Królowej Pokoju będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia.
4. Tego dnia z racji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. dzieci i młodzież, rodziców oraz nauczycieli o godz.: 7.00, o 15.15 po Koronce do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.00.
5. W czwartek 2 września w Bazylice św. Józefa od godz. 17.00 Ogólnopolska Pielgrzymka Radia Maryja. Tego dnia modlitwa w intencji rodzin i obrony życia.
6. W piątek 3 września spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszami świętymi.
7. W sobotę 4 września odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z poszczególnymi częściami różańca po Mszy św. o godz. 7.00, 12.00, 14.30 z Koronką oraz 17.30.
8. W przyszłą niedzielę 5 września decyzją władzy duchownej będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Afgańczykami ze zbiórką ofiar przy wyjściu z kościoła. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Diecezji Kaliskiej. I wracamy do stałego porządku z Mszą św. o godz. 16.00.
9. Także tego dnia Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium Matki Bożej w Skalmierzycach.
10. Informacje na temat przygotowań do Sakramentu Bierzmowania w gablotach.
11. W niedzielę 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przygotowanie w formie rekolekcji „Wszystko postawić na Maryję\” z informacjami na stronie internetowej: www. beatyfikacja33.pl
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej (jest nowy numer „Opiekuna” w cenie 3 zł oraz książeczki o przyszłych Błogosławionych w cenie 3,50 zł). Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.