OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI Niedziela w ciągu roku

22     sierpnia 2021 r.

1. W tym tygodniu do czwartku zapraszamy do zgłaszania się w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia małżonków mieszkających na terenie naszej parafii, którzy
w tym roku przeżywają jubileusze: 25-lecia i 50-lecia sakramentu małżeństwa, a chcieliby w sobotę 18 września o godz. 12.00 wziąć udział w uroczystej Mszy św. dziękczynnej w Narodowych Sanktuarium św. Józefa.
2. W poniedziałek 23 sierpnia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Grupę Modlitewną św. Ojca Pio.
3. W środę 25 sierpnia o godz. 18.00 Mszą świętą rozpoczniemy Uroczystość NMP Częstochowskiej, a w sam dzień Eucharystie o godz.: 7.00, 15.15 po Koronce do Miłosierdzia Bożego i tak, jak rok temu na Mszę św. o godz.18.00 i bezpośrednio po niej zapraszamy dzieci, młodzież i tych którzy pragną uczcić naszą najlepszą Matkę Maryjnymi pieśniami. Próba chętnych do śpiewu i grania na wszelakich możliwych instrumentach we wtorek 24 sierpnia po wieczornej Mszy świętej około godz. 19.00 na chórze przy organach z Panią Organistką.
4. Jeszcze w następną niedzielę 29 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz.16.00.
5. W poniedziałek 30 sierpnia od godz. 19.00 do 24.00 w Kaliszu będą obecne symbole Światowych Dni Młodzieży. Kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach, zwłaszcza we Mszy św. o godz. 19.30 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na plakatach.
6. Już teraz informujemy, że Diecezjalne dożynki wraz z dożynkami Gminy Nowe Skalmierzyce odbędą się w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej
w Skalmierzycach w niedzielę 5 września 2021 r. w 55 rocznicę koronacji obrazu NMP.
7. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Czcigodnych Sług Bożych ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej rozpoczęło się przygotowanie w formie 33-dniowych rekolekcji „Wszystko postawić na Maryję\”. Informacje na stronie internetowej: www. beatyfikacja33.pl  i już informujemy, że będą do nabycia książeczki o Tych Postaciach.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i słuchania Radia Rodzina i oglądania internetowej Telewizji Dom Józefa.