OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017 r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę kończących się prac rozdzielenia kanalizacji deszczowej i sanitarnej przy kościele. Za złożone ofiary i zrozumienie składamy Bóg zapłać.
2. Wszystkim, którzy brali udział w pieszej pielgrzymce na Jasna Górę w naszej grupie białej, przewodnikowi ks. Tomaszowi, uczestnikom, organizatorom i każdemu, kto przyczynił się do wszelkiej pomocy serdecznie dziękujemy i zapraszamy na wyznaczane cykliczne spotkania popielgrzymkowe.
3. We wtorek wspomnienie NMP Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Ap., w sobotę zaś uroczystość NMP Częstochowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii także w dni powszednie, do adoracji Najświętszego Sakramentu. Jezus chce nam udzielać wielu łask.
4. W piątek odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o godz. 18.30.
5. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Lichenia i Kazimierza Biskupiego, miejsca kultu pierwszych Pięciu Braci Męczenników w dn. 16 września (sobota). Szczegóły w gablocie.
6. W naszej parafii we wrześniu odbędą się Wieczory Organowe, na które serdecznie zapraszamy parafian i gości. Szczegóły na plakatach w gablotach.
7. Od września będzie tylko jedna Msza św. poranna o godz. 7.00, wieczorne pozostają bez zmian: o godz. 17.30 i 18.30.
8. Fundacja Bread of life zwróciła się z prośbą za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej o możliwość zbiorki przed kościołem dla Karoliny Rzyśko, chorej na nowotwór. Zbiorka odbędzie się w przyszłą niedzielę.
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, by poszerzać naszą wiedzę i pogłębiać wiarę. Są jeszcze ostatnie egz. Opiekuna, Gość Niedzielny z ciekawym artykułem o duchowej adopcji dziecka poczętego oraz o Maryi Jasnogórskiej pod wymownym tytułem: „Koronowana Służąca”, Przewodnik katolicki, a w nim artykuł o szansach repatriacji Polaków ze Wschodu. Nasze diecezjalne Radio Rodzina można słuchać na częstotliwości 103,1 FM.