OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2017 r.

1. We wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyzną. W tej intencji modlić się będziemy o godz. 18.00 podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.
2. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest ogłaszany przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Jesteśmy zachęcani do ofiarowania w tym miesiącu daru abstynencji i modlitwy, abyśmy uwolnili się od narodowej plagi pijaństwa. Można też wpisać się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona przy wejściu na chór.
3. W I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi od 8.30 i 17.00 oraz w czasie każdej Mszy św. W tym dniu, we wspomnienie św. Jana Vianneya, pamiętajmy o ks. proboszczu.
4. Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę do grupy białej. Nie będzie możliwości zapisać się w dzień wyjścia (9 sierpnia), gdyż wszystkie sprawy organizacyjne muszą zostać dopełnione przed wyruszeniem pielgrzymki. W najbliższy piątek (4 sierpnia) spotkanie dla pielgrzymów grupy białej w dolnym kościele o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy. Jest także grupa rowerowa – szczegóły w gablocie.
5. Dziś i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., wzorem lat ubiegłych, młodzież będzie zbierać intencje na pielgrzymkowy szlak. W tych intencjach będziemy modlić się na trasie i zaniesiemy je przed oblicze Maryi Jasnogórskiej. Będzie to także okazja, by wesprzeć ofiarą naszych pielgrzymów. Już teraz składamy Bóg zapłać za wasze otwarte serca i zrozumienie.
6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest do nabycia nowy nr Opiekuna w cenie 2,50 zł, Gość Niedzielny oraz Przewodnik katolicki wraz z modlitewnikiem na sierpień.