OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019r.

1. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących święcenie wszelkich pojazdów po każdej Mszy św. Ksiądz z wodą święconą stanie na wysokości Sądu. Każdy kierowca otrzyma obrazek św. Krzysztofa. Ofiary zebrane podczas poświęcenia wzorem lat ubiegłych przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy oraz na utrzymanie zieleni wokół naszego kościoła.
2. Dzisiaj taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
3. W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Naszą modlitwą w tym dniu otoczmy wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyzną. W tej intencji modlić się będziemy o godz. 15:00 podczas koronki do Bożego Miłosierdzia.
4. W tym tygodniu I piątek spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
5. W sobotę zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi przez modlitwę różańcową: po Mszy św. o godz. 7:00, oraz 12:00, 14:30 z koronką do Miłosierdzia Bożego i 18:00.
6. Rozpoczyna się sierpień, który jest ogłaszany przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Jesteśmy zachęcani do ofiarowania w tym miesiącu daru abstynencji i modlitwy w intencji osób uzależnionych. Można wpisać się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona przy wejściu na chór.
7. Dziś rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę do Tronu Pani Jasnogórskiej z Grupą Białą. Zapisy w kancelarii parafialnej od 16:00 – 17:00. Intencje na pielgrzymkowy szlak można wrzucać do wystawionej skarbony. Ofiary składane wraz z intencjami, są przeznaczone na wsparcie naszych pątników. W tych intencjach pątnicy Grupy Białej będą modlić się na pielgrzymim szlaku i zaniosą je przed oblicze Pani Jasnogórskiej. Już teraz składamy Bóg zapłać za wasze otwarte serca i zrozumienie.
8. Intencja modlitewna dla wspólnoty Żywego Różańca na sierpień: W intencji pielgrzymów o bezpieczne pielgrzymowanie i obfitość łask dla nich.
9. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu poszukuje kandydatów (kobiet i mężczyzn) do ochotniczych form służby wojskowej. Szczegółowe informacje wraz z danymi kontaktowymi podane na plakacie.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest do nabycia nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki oraz Okno Wiary w cenie 10zł., które można nabyć w zakrystii.