OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 lipca 2018 r.
1. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będziemy święcić wszelkie pojazdy. Ksiądz z wodą święconą stanie na wysokości Sądu. Każdy kierowca otrzyma obrazek św. Krzysztofa. Ofiary zebrane podczas poświęcenia przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy oraz tradycyjnie także na utrzymanie zieleni wokół naszego kościoła.
2. Dzisiaj taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
3. We środę 1 sierpnia przypada 74 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyzną. W tej intencji modlić się będziemy o godz. 18.00 podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.
4. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest ogłaszany przez Kościół w Polsce miesiącem trzeźwości. Jesteśmy zachęcani do ofiarowania w tym miesiącu daru abstynencji i modlitwy, abyśmy uwolnili się od narodowej plagi pijaństwa. Można też wpisać się do księgi trzeźwości, która jest wyłożona przy wejściu na chór.
5. W I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi od 8.30 i 17.00, oraz w czasie każdej Mszy św.
6. W sobotę zapraszamy również do uczestnictwa w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi przez różaniec: po mszy św. o 7.00, o 12.00, o 14.30 z koronką do Miłosierdzia Bożego i o 18.00.
7. W sobotę przypada także wspomnienie św. Jana Vianneya, pamiętajmy w modlitwie o ks. proboszczu i wszystkich kapłanach.
8. W sobotę Ks. Proboszcz i ks. Tomasz udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
9. Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy Białej. Nie będzie możliwości zapisać się w dzień wyjścia (9 sierpnia), gdyż wszystkie sprawy organizacyjne muszą zostać dopełnione przed wyruszeniem pielgrzymki. W najbliższy piątek (4 sierpnia) spotkanie dla pielgrzymów Grupy Białej w dolnym kościele o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania: od 9-10 i od 16.00 – 17.15 Jest także grupa rowerowa – szczegóły w gablocie.
10. Dziś i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., wzorem lat ubiegłych, młodzież będzie zbierać intencje na pielgrzymkowy szlak. W tych intencjach będziemy modlić się na trasie i zaniesiemy je przed oblicze Maryi Jasnogórskiej. Będzie to także okazja, by wesprzeć ofiarą naszych pielgrzymów. Już teraz składamy Bóg zapłać za wasze otwarte serca i zrozumienie.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Nasze diecezjalne Radio Rodzina można słuchać na częstotliwości 103,1 FM.