OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2017 r.
1. Dziś Różaniec Fatimski w łączności z naszymi jasnogórskimi pielgrzymami. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30, po niej różaniec. Prosimy zabrać ze sobą świece.
2. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Po każdej Mszy Św. poświęcenie zbóż, owoców i kwiatów. Przypominamy, że uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym – każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestnictwa we Mszy Św.
3. Dn. 15 sierpnia przypada także 97 r. Cudu nad Wisłą. Polecajmy Bogu wszystkich, którzy walczyli i polegli w obronie naszej Ojczyzny.
4. Od 12 do 15 sierpnia w Licheniu odbywają się uroczystości jubileuszowe z okazji 50 rocz. koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej.
5. W sobotę (19 sierpnia) wieczorem powrót Pieszej Kaliskiej Pielgrzymki z Jasnej Góry. Starym, kaliskim zwyczajem wyjdźmy na spotkanie naszym pielgrzymom na trasę przy kościele św. Gotarda ok. godz. 16.30. Msza św. dziękczynna wraz z pielgrzymami odbędzie się w parku przy Bazylice św. Józefa ok. godz. 17.30.
6. Dziękujemy za wszelką pomoc przekazywaną na trwające remonty przy naszej parafii. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na spłatę kończących się prac rozdzielenia kanalizacji deszczowej i sanitarnej przy kościele.
7. Dn. 16 września odbędzie się pielgrzymka parafialna do Goliny (na grób ks. inf. Jóźwiaka), Lichenia i Kazimierza Biskupiego, miejsca kultu pierwszych Pięciu Braci Męczenników. Wyjazd o g. 7.00, koszt z ubezpieczeniem 45 zł.
8. Fundacja Mocni Miłością przy parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu organizuje warsztaty dla wolontariuszy celem nabycia umiejętności opieki nad osobami chorymi. Szczegóły w gablocie.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest do nabycia nowy nr Opiekuna w cenie 2,50 zł z artykułem o Koronach Matki Bożej Jasnogórskiej z racji jubileuszu, Gość Niedzielny z artykułem o św. Edycie Stein oraz Przewodnik katolicki.