OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019 r.

1. Decyzją Księdza Biskupa Kaliskiego z dniem 30. czerwca kończą posługę w naszej Parafii: ks. Wikariusz Tomasz Wasielewski, który został ustanowiony proboszczem w parafii Sokolniki koło Wieruszowa oraz ks. Szymon Rybak, który dalej będzie pracował w Radio Rodzina mieszkając w Domu św. Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Józefa.
Na ich miejsce przychodzą do pracy duszpasterskiej: ks. dr Piotr Górski oraz ks. Marek Muzyka, jako wikariusz.
2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski, a wolontariusze zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją.
3. Także dzisiaj w Krotoszynie o godz. 12.00 uroczystość nadania kościołowi pw. św. Jana Chrzciciela tytułu „Bazyliki Mniejszej”.
4. Nabożeństwo czerwcowe z procesją Eucharystyczną w Oktawie Bożego Ciała odprawiamy po wieczornych Mszach św.
5. W poniedziałek 24. czerwca uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00.
6. W środę 26. czerwca po wieczornej Mszy św. poświęcenie świec świętych Jana i Pawła z możliwością nabycia ich u dzieci ze scholii „Iskierki Bożego Miłosierdzia”.
7. W piątek 28. czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 15.00, 18.00. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy się modlić za kapłanów, którzy zakończą posługę w naszej parafii oraz za wakacyjnych solenizantów: ks. Jana Ludwiczaka, ks. Proboszcza, s. Benedyktę z Kancelarii, panią Organistkę, ks. dr Krzysztofa Kowalika. Po Mszy św. zapraszamy na kawę na Plebanię.
Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00, a po niej rozpocznie się DROGA UWIELBIENIA. Szczegóły na plakatach.
W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
8. W sobotę 29. czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 15.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską.
9. Siostry Karmelitanki zapraszają na uroczystość odpustową Matki Bożej Nieustającej Pomocy w niedzielę 30. czerwca o godz. 10.30.
10. U Księży Jezuitów tego samego dnia Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 16.00 Msza św., a po niej procesja z nabożeństwem wynagradzającym.
11. W Hali Arena, 4. sierpnia od godz. 16.00 rozpocznie się Festiwal Abba Pater. Bilety w cenie 10-ciu zł. Informacje na plakatach i stronie internetowej: www.abbapater.pl.
12. Jest do nabycia Opiekun, Przewodnik katolicki i Gość Niedzielny oraz Mały Gość dla dzieci.