OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła

14 czerwca 2020 r.

1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała z nabożeństwem czerwcowym oraz z procesją eucharystyczną wokół świątyni do piątku 19 czerwca – do Uroczystości Serca Pana Jezusa, w którym to dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Również tego dnia będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
2. W piątek 19 czerwca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przyniesione rzeczy można składać przy probostwie od wczesnych godzin rannych do godz. 13.00 – najpóźniej. Przychody z akcji przeznaczone są na pomoc Polskim Misjonarzom pracującym w najbiedniejszych krajach świata.
3. Także 19 czerwca Mszą św. o godz. 20.00 rozpocznie się „Droga Uwielbienia”, a później wymarsz na trasę. Szczegóły na afiszach.
4. W sobotę 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
5. W niedzielę 21 czerwca klerycy naszego Seminarium po homiliach podzielą się świadectwem swego powołania i po zakończeniu każdej Mszy św. będą zbierać ofiary na utrzymanie swojej uczelni.
6. Wypełnienie przykazania kościelnego odnośnie spowiedzi wielkanocnej, decyzją władzy duchownej, zostało przedłużone do 14 września.
7. Trwają prace remontowe przy oknach witrażowych na zewnątrz kościoła. Tym samym za wszelką dobroć oraz składane ofiary szczególnie w tym czasie pandemii: na tacę od obecnych na Mszach św., do skarbon oraz na konto parafialne: (61 1020 2212 0000 5102 0085 6559) składamy serdeczne Bóg zapłać!
8. Do nabycia: Opiekun, Gość Niedzielny, Mały Gość dla dzieci i Przewodnik Katolicki.