OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela okresu zwykłego

13 czerwca 2021 r.

1.  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała oraz aktywnie uczestniczyli w oktawie.
2.  Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na uczelnie katolickie. O godz. 16.00 Msza św. dziękczynna za 5 lat posługi ks. Łukasza Ograbka oraz spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.30 różaniec fatimski. Przynieśmy świece.
U Księży Jezuitów po Mszy św. o godz. 16.00 procesja z nabożeństwem przed Bazyliką św. Józefa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
3.  Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
4.  W sobotę z racji 19. dnia miesiąca polecajmy się wstawiennictwu św. Józefa.
5.  Również tego dnia zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania na 7. edycję „Tratwa Festiwal Pleszew”, Zapisy na stronie: www.jestemnatratwie.pl
6.  W przyszłą niedzielę 20 czerwca, taca na remonty w parafii, a po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie przedpielgrzymkowe grupy „Białej”.
7.  Biskup kaliski Damian Bryl przedłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2021 roku. W naszej parafii spowiedź przed Mszami św. w dni powszednie, w niedziele podczas Mszy św., jak również u księdza dyżurującego w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
8.  Z dniem dzisiejszym, tj. od 13 czerwca nowy limit uczestników nabożeństw w kościołach – maksymalnie 50 % miejsc. Do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.
9.  W niedzielę 26 września o godz. 13.00 bp Łukasz Buzun udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
10.  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, słuchania Radia Rodzina i oglądania internetowej Telewizji Dom Józefa