OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela okresu zwykłego

6 czerwca 2021 r.

1.    Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8, a 13 czerwca dla klas 7, o godz. 16.00 z Mszą św.
2.    Także dzisiaj w Narodowym Sanktuarium św. Józefa od-pust Opieki św. Józefa z sumą odpustową o godz. 12.30.
3.    Oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego, codziennie po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy asystę i dziewczynki do sypania kwiatów.
4.    We wtorek 8 czerwca na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła.
5.    W czwartek 10 czerwca uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków z kwiatów i ziół.
6.    W piątek 11 czerwca we wszystkich parafiach dokonamy odnowienia aktu poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Także w naszym sanktuarium dokonamy takiego aktu po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem. A po Mszy św. o godz. 20.00 rozpocznie się „Droga Uwielbienia”. Szczegóły na plakatach. W tym dniu z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
7.    W przyszłą niedzielę 13 czerwca po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na uczelnie katolickie. O godz. 16.00 Msza św. dziękczynna za 5 lat posługi ks. Łukasza Ograbka. A po Mszy św. o godz. 18.30 różaniec fatimski. Przynieśmy świece. Tego dnia u Księży Jezuitów w Kaliszu po Mszy św. o godz. 16.00 procesja z nabożeństwem przed Bazyliką
św. Józefa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
8.    Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania na 7. edycję „Tratwa Festiwal Pleszew”, który odbędzie się w dniu 19 czerwca. Zapisy na stronie: www.jestemnatratwie.pl
9.    Biskup kaliski Damian Bryl przedłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2021 roku.
W naszej parafii spowiedź przed Mszami św. w dni powszednie, w niedziele także podczas Mszy św., jak również u księdza dyżurującego w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.
10.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie nowego dwutygodnika Opiekun, w którym znajdziemy m.in. artykuł o historii naszego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, jak również relację ze spotkania dla młodych „Stand Up”. Zachęcamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania internetowej Telewizji Dom Józefa.