OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela zwykła

26 lutego 2017 r.

1. Zapraszamy na katechezy o miłości Boga dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.10 w dolnym kościele w poniedziałki i czwartki.
2. W środę 1 marca przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w górnym kościele o godz. 6.30, 9.00, 17.30, 18.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczętej pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Środę Popielcową odmówimy o godz. 17.00. Dzieci I-Komunijne zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30.
3. Podczas Wielkiego Postu – podobnie jak w Adwencie – od poniedziałku do piątku, w dolnym kościele, zapraszamy na wielkopostną Jutrznię (pierwsza w czwartek 2 marca) o godz. 6.00, a po niej Msza św. o godz. 7.00. Z tej racji przez cały Wielki Post nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu będzie odprawiana Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00 w górnym kościele; dla starszych o godz. 18.00 też w górnym kościele oraz dla młodzieży ok. godz. 19.00 w dolnym kościele (również przygotowujących się do bierzmowania).
5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 16.30.
6. Zapraszamy wszystkich parafian do rozważania Męki Pańskiej śpiewając Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Krzysztof Kowalik. Ofiary składane wówczas na tacę przeznaczone są na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego.
7. Podczas Wielkiego Postu w górnym kościele i w Kaplicy Najświętszego Sakramentu będzie wystawiony krzyż do adoracji, przy którym także będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu oraz jako ekspiację za swoje grzechy.
8. Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium odbędą się w następujących terminach:
a) dla dzieci od 5 do 7 kwietnia
b) dla dorosłych od 6 do 9 kwietnia
Będzie je głosił – tak jak w Adwencie – ks. Adam Bajorski, Misjonarz Świętej Rodziny z Kazimierza Biskupiego.
9. Biskup Kaliski osobiście zaprasza dn. 2 marca, w I czwartek, do Bazyliki św. Józefa na nabożeństwo i Mszę św. w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczyć będzie abp Wacław Depo z Częstochowy. Szczególnie zaproszone są grupy modlitewne z naszej parafii i dekanatu, ale także wszyscy parafianie, tym bardziej, że miesiąc marzec jest szczególnie poświęcony czci św. Józefa.
10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 8.30 i 17.00, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną jak zawsze w I sobotę.
11. W piątek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy 1, 2 i 3). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.
12. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.
13. W przyszłą niedzielę o godz. 18.30 Msza św. z modlitwą uzdrowienia.
14. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się 28. Kaliska Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła OO. Jezuitów o godz. 14.00. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie. Przedstawiciele naszej parafii poniosą krzyż od pierwszej do drugiej stacji. Chęć podjęcia tej posługi zgłaszamy w kancelarii lub w zakrystii po Mszy św.
15. Zachęcamy do słuchania Radia Rodzina, oglądania telewizji Dom Józefa oraz do nabywania prasy katolickiej. W ostatnim tygodniu wszystkie egzemplarze prasy katolickiej się rozeszły i za to bardzo dziękujemy. Dziś jest do nabycia nowy nr Opiekuna, Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki w nowej szacie graficznej wraz z modlitewnikiem na marzec, a także ostatnie egz. Małego Gościa Niedzielnego z artykułem o małych ratownikach z Fatimy. Od następnej niedzieli będą do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł wraz ze skarbonką jako jałmużna wielkopostna na cele naszego Caritas.