OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela zwykła

3 marca 2019r.

1. W czwartek 28 lutego zmarła siostra Teofila Stefania Kostrzak ze Zgromadzenia naszych sióstr. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej różaniec. Polecajmy siostrę w naszych modlitwach.
2. Dziś gościmy Maję i Natana, którzy towarzyszą nam śpiewem. Po każdej Mszy św. będzie możliwość zakupu płyty w cenie 25 zł. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.00 w dolnym kościele.
3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w górnym kościele o godz. 7.00, 9.00, 15.00, 18.00, 20.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczętej pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00; dla starszych i młodzieży o godz. 17.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
5. Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium odbędą się od 31 marca do 3 kwietnia. Będzie je głosił ks. Marek Typrowicz.
6. W przyszłą niedzielę odbędzie się 30 Kaliska Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła OO. Jezuitów o godz. 14.00. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie. Przedstawiciele naszej Parafii poniosą krzyż od pierwszej do drugiej stacji.
7. Trwają remonty przy oknach naszego kościoła. Składamy wszystkim podziękowanie za modlitwę o bezpieczeństwo w tych trudnych pracach i za złożone ofiary.
8. Organizujemy pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Pacławskiej i Tarnowa w dniach: od piątku 21 do poniedziałku 24 czerwca. Zapisy w kancelarii z zaliczką 300 zł. Szczegółowy program w gablotach.
9. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu w Katedrze kaliskiej odbędą się rekolekcje akademickie.
10. Jest do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny oraz Mały Gość niedzielny dla dzieci, a także Przewodnik katolicki.