OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2024 r.

 1. Dzisiaj wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i po raz trzydziesty drugi obchodzimy Światowy Dzień Chorego z udzieleniem sakramentu namaszczenia podczas każdej Mszy św., a w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu o godz. 11.30 główne obchody z udziałem Biskupa Kaliskiego.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. We wtorek 13 lutego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i różaniec fatimski. Przynieśmy świece.
 4. W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczniemy okres Wielkiego Postu – Msze św. w górnym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 15.15, 18.00 i 20.00. Tego dnia wiernych w wieku od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa lżejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14. do 60. roku życia. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na pomoc humanitarną w rejonach Ukrainy oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.
 5. W dniach 14 – 18 lutego będziemy przeżywać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W piątek 16 lutego w katedrze kaliskiej pw. św. Mikołaja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji i we wspólnocie ze zranionymi. Następnie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla, jest to Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.
 7. Za tydzień 18 lutego przypada trzecia niedziela miesiąca, z której taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła, utrzymanie Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz na opłacenie aktu notarialnego w związku z zakupem dwóch działek o powierzchni 1058 m2, które znajdują się z tyłu kościoła z kapliczką Matki Bożej. Od początku istnienia parafii teren ten był przez nas użytkowany, włącznie z troską o zieleń i kanalizację deszczową i sanitarną, ale prawnie nigdy nie był własnością parafii. Już teraz składamy podziękowania za złożone ofiary.
 8. Także za tydzień z racji pierwszej niedzieli Wielkiego Postu tego dnia zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kalisza – rozpoczęcie o godz. 14.00 w Kościele Ojców Jezuitów przy ul. Stawiszyńskiej, gdzie przedstawiciele naszej parafii poniosą Krzyż do pomnika Adama Asnyka.
 9. Już teraz zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00 w sobotę 24 lutego i potrwają do środy 28 lutego br. Poprowadzi je nasz rodak ks. Przemysław Kaczkowski, notariusz i rzecznik Kurii Diecezjalnej.
 10. W czwartek 29 lutego o godz. 19.00 w Kinie Centrum projekcja filmu pt: „Wybrani -The Chosen”. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 12 zł.
 11. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Księża Jezuici organizują od 25 lutego do 24 marca br., Rekolekcje Ignacjańskie pod hasłem „Adamie, gdzie jesteś?”. Szczegóły na plakatach.
 12. W sobotę 2 marca br. odbędzie się III Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na plakacie.
 13. Już teraz informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia br. o godz. 10.00.
 14. W dniach 24-26 maja br. jest organizowana z naszej parafii pielgrzymka na Podlasie (miejsce cudu eucharystycznego – Sokółka, Supraśl, Białystok, Suchowola, Tykocin). Koszt 700 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca lutego.
 15. Zachęcamy do oglądania wystawy fotografii wielkoformatowych pt.: „Człowiek i Wiara”.
 16. Nabywajmy prasę katolicką, m.in. jest nowy numer „Opiekuna”, słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.