OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocy

21 maja 2017 r.

1. Dziś taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów rozdzielenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej w kościele. Bóg zapłać za wszelki dar i zrozumienie.
2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w górnym kościele. W przyszłą niedzielę na 17.45 zapraszamy na nabożeństwo majowe także przy kapliczce u Sióstr przy Asnyka 40.
3. Spotkanie dla bierzmowanych klasa III w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców w czwartek od 17.00.
4. We wtorek spotkanie dla wspólnoty św. o. Pio. Msza św. o godz. 18.30 i po niej spotkanie.
5. W piątek katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w dolnym kościele.
6. Także w piątek wraz z nabożeństwem majowym rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego. Tego dnia szczególnie pamiętać też będziemy o naszych matkach, zarówno żyjących jak i o zmarłych.
7. W sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi biskup pomocniczy Łukasz Buzun. Wszystkie wspólnoty parafialne zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00 do górnego kościoła i wszystkich wiernych na Mszę św. o godz. 18.30, podczas której młodzież otrzyma sakrament bierzmowania.
8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 17 czerwca wraz z dziećmi I-Komunijnymi. Koszt z ubezpieczeniem 45 zł. Zapisy w kancelarii.
9. W sobotę 3 czerwca będziemy przeżywać obchody 25-lecia utworzenia naszej Diecezji oraz 20-lecie przyjazdu do Kaliszu Ojca Świętego Jana Pawła II. W programie: o godz. 11.00 koncert, o godz. 12.00 Msza św. przy Bazylice Św. Józefa.
10. Wspólnoty Neokatechumenalne prowadzą ewangelizację uliczną we wszystkie niedziele maja w Parku Przyjaźni od godz. 17.00 do 18.00.
11. Procesja w uroczystość Bożego Ciała (15.06 o g. 17.00) w tym roku przejdzie innymi ulicami naszej parafii niż zwykle. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Asnyka 53, następny przy domu sióstr przy ul. Asnyka 40, trzeci przy ul. Skalmierzyckiej 10 i ostatni przy bloku 34-36 przy ul. Polnej. Zapraszamy parafian do zaangażowania i pomocy w budowaniu ołtarzy, potrzebujemy do pomocy zarówno mężczyzn, jak i kobiety.
12. Powstaje w naszej parafii grupa osób, które pragną modlić się w intencji swoich dzieci tzw. Różaniec rodziców za dzieci. Codziennie odmawiają 1 dziesiątkę różańca i Akt Zawierzenia Matce Bożej. Coraz bardziej rodzice są świadomi, że sami nie poradzą sobie z trudnymi zagrożeniami, jakie czyhają na dzieci. Także żadne pieniądze nie zapewnią dziecku bezpieczeństwa. Dodatkowo bardzo często też sami rodzice z różnych przyczyn stają się dla dziecka problemem. Dlatego pragną łączyć się i wspólnie prosić o błogosławieństwo Boże dla dzieci, o ochronę od zła. Poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny jest to wspaniała Boża ekonomia. Zachęcamy zarówno matki, jak i ojców. Prosimy zgłaszać swą chęć modlitwy do kancelarii, także telefonicznie. Wkrótce obędzie się spotkanie organizacyjne.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.