OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła

9 luty 2020r.

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. u przedstawicieli scholii Iskierki Bożego Miłosierdzia można nabyć chleb i sól św. Agaty, które zostały poświęcone w dniu wspomnienia tejże Świętej. Tradycja przekazuje, że mają one chronić nasze domy przed ogniem, różnymi chorobami, szczególnie przed rakiem piersi, a także rodzice dawali je swoim dzieciom wyjeżdżającym w daleką podróż. Złożone ofiary dzieci ze scholii przeznaczą na swoją działalność.
2. We wtorek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić XXVIII Światowy Dzień Chorego. Msze św. z namaszczeniem o godz. 7.00 w dolnym kościele oraz w górnym o godz. 15.00 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.00. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą.
3. W środę 13 lutego o godz. 18.00 Msza święta i Różaniec Fatimski. Prosimy o przyniesienie świec.
4. W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca – ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie i remonty.
5. W gablotach oraz na stronie internetowej znajdują się informacje o spotkaniach dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania na drugi semestr.
W tym tygodniu w piątek – 14 lutego spotkanie dla klas VIII o godz. 18.30, w sobotę – 15 lutego dla klas VII o godz. 10.00, a w niedzielę – 16 lutego dla klas szkół ponadpodstawowych o godz. 12.15 (zaraz po Mszy św. o godz. 11.30).
6. Już teraz informujemy, że w środę 19 lutego odbędzie się Msza św. o godz. 18.00, a zaraz po niej spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
7. WSD w Kaliszu zaprasza na rekolekcje w dniach od 14 do 16 lutego uczniów szkół podstawowych klas 5-8, oraz od 21 do 23 lutego uczniów szkół ponadpodstawowych i starszych. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
8. W 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej zaprasza na 8-dniową narodową pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II. Zapisy do 29 lutego. Szczegóły wywieszone w gablocie oraz na stronie Radia Rodzina.
9. Zapraszamy także do udziału w uroczystościach beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się 7 czerwca br. w Warszawie. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 50-ciu zł w kancelarii parafialnej.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, słuchania Radia Rodzina i oglądania internetowej Telewizji Dom Józefa.