OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela zwykła

10 lutego 2019r.

1. Dziś o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie formacyjne Wspólnoty Ży-wego Różańca. Serdecznie zapraszamy również osoby, które pragnęłyby przystąpić do tej wspólnoty. Przy wyjściu z kościoła u dzieci z Iskierek Bożego Miłosierdzia można zabrać chleb św. Agaty, który ma chronić przed ogniem i chorobami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na ich działalność.
2. Wczoraj pochowaliśmy Siostrę Michaelę Kazimierę Banasiewicz ze zgroma-dzenia naszych sióstr. Pragniemy modlić się za nią od poniedziałku do środy w modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w dolnym kościele
3. Jutro we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 7.00, 15.00, 18.00 możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Diecezjalne uroczystości w katedrze od godz. 11.00.
4. W środę Różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.00.
5. W czwartek rozpoczynamy kurs przedmałżeński o godz. 19.00 w dolnym ko-ściele.
6. Od 15 – 17 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym organizowane są re-kolekcje dla maturzystów i studentów.
7. Organizujemy pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Pacławskiej i Tarnowa w dniach: od piątku 21 do poniedziałku 24 czerwca. Zapisy w kancelarii z zaliczką 300 zł do 22 lutego. Szczegółowy program w gablotach.
8. W Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego 15 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 nasza parafianka Milena Garncarek wygłosi konferencje na temat wo-lontariatu. Szczegóły na plakacie w gablotach.
9. Jest do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny oraz Mały Gość niedzielny dla dzieci, a także Przewodnik katolicki.
10. W dniu 1 lutego odbyło się spotkanie fachowców budowlanych na temat wielkich okien naszego kościoła, w których od wielu lat są przewilgocenia, destrukcje i dlatego podjęto decyzję o koniecznym remoncie. W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych, Radę Parafialna na spotkanie informacyjne z odpowiedzianymi za te prace, w przyszła niedzielę 17 lutego po Mszy św. o godz. 16.00 w górnym kościele. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone są na cele inwestycyjne.