OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocy

14 maja 2017 r.
1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy rocznicę I Komunii Św. Polecajmy dzieci, ich rodziców i rodziny opiece Matki Bożej.
2. Jutro odbiór płyt DVD z uroczystości I Komunii św. dzieci, które przyjęły Komunię św. tydzień temu w salce w godz. 16.30-17.30.
3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Msze św. jak w dni powszednie.
4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w górnym kościele. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji o godz. 17.00 w dolnym kościele.
5. Spotkanie dla bierzmowanych klasa III w poniedziałek i środę o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
6. W sobotę 19 maja rozpocznie się w naszej parafii KURS EMAUS, który poprowadzi Wspólnota Galilea. Zachęcamy osoby pełnoletnie do tego szczególnego rodzaju rekolekcji z Pismem Świętym. Szczegóły na plakacie i ulotkach. Zapisy w kancelarii.
7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest pokrycie kosztów rozdzielenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej.
8. W dn. 20-21 maja w godz. 10-17 w 4 różnych lokalizacjach Kalisza odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Szczegóły w gablocie.
9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 17 czerwca wraz z dziećmi I Komunijnymi. Koszt z ubezpieczeniem 45 zł. Zapisy w kancelarii.
10. W sobotę (27 maja) będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi biskup pomocniczy Łukasz Buzun. Wszystkie wspólnoty parafialne zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00 do górnego kościoła i wszystkich wiernych na Mszę św. o godz. 18.30, podczas której młodzież otrzyma sakrament bierzmowania.
11. Wspólnoty Neokatechumenalne prowadzą ewangelizację uliczną we wszystkie niedziele maja w Parku Przyjaźni od godz. 17.00 do 18.00.
12. Procesja w uroczystość Bożego Ciała w tym roku przejdzie innymi ulicami naszej parafii niż zwykle. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Asnyka 53, następny przy domu sióstr przy ul. Asnyka 40, trzeci przy ul. Skalmierzyckiej 10 i ostatni przy bloku 34-36 przy ul. Polnej. Zapraszamy parafian do zaangażowania i pomocy w budowaniu ołtarzy, potrzebujemy do pomocy zarówno mężczyzn, jak i kobiety.
13. W Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu przy Centrum Józefologicznym (ul. Złota 144) trwa nabór młodzieży gimnazjalnej. Szczegóły na www.technikum.kalisz.pl.
14. Powstaje w naszej parafii grupa osób, które pragną modlić się w intencji swoich dzieci tzw. Różaniec rodziców za dzieci. Codziennie odmawiają 1 dziesiątkę różańca i Akt Zawierzenia Matce Bożej. W tej modlitwie pragną prosić o błogosławieństwo Boże dla dzieci, o ochronę od zła. Zachęcamy matki i ojców. Prosimy zgłaszać swa chęć modlitwy do kancelarii
15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Opiekun, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki z artykułem o objawieniach z Fatimy, które są wciąż aktualne.