OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania

16 kwietnia 2017 r.

Wszystkim Parafianom oraz ich gościom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Życzymy prawdziwej radości i pokoju oraz wszelkich łask od zmartwychwstałego Zbawiciela.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego: ks. Łukaszowi wraz z młodzieżą za przygotowanie grobu i ciemnicy, p. kościelnemu, p. organiście, siostrom, p. katechetkom, służbie liturgicznej, asyście, młodzieży, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim zaangażowanym w dobre przeżycie całego Triduum.
2. Dziś taca na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
3. W drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego, porządek na-bożeństw jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w drugi dzień Świąt są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu.
4. Trwają jeszcze do środy rano zapisy na film CHATA. Zapraszamy.
5. W piątek z racji oktawy świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę przypada święto Miłosierdzia Bożego – nasz odpust parafialny. Pan Jezus powiedział do św. S. Faustyny: Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto Miłosierdzia mojego. (Dz.965). Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz.300).
7. Pragniemy przygotować się do niego poprzez 9-dniową Nowennę, którą odmawiamy codziennie wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w I i II święto wielkanocne po Mszy św. o godz. 11.30, od wtorku do piątku bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.30, w sobotę zakończymy Nowennę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie, przygotowującej nas do odpustu.
8. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. sprawowana przez kapłanów-rodaków z naszej parafii. Zapraszamy rodzinę i bliskich, a także każdego, kto pragnie modlić się za kapłanów.
9. Wieczorem w sobotę zapraszamy na Noc Miłosierdzia. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20.00. W programie: konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez kleryków Misjonarzy Świętej Rodziny. Zakończenie o godz. 22.00 Mszą św. w intencji całej parafii; będziemy wypraszać łaski Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
10. W niedzielę o godz. 12.00 uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Łukasza Buzuna. Pół godziny wcześniej montaż słowno-muzyczny prowadzony przez Iskierki Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii procesja wokół kościoła. Prosimy asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki i wszystkich Parafian. Wieczorem o godz. 19.30 w dolnym kościele odbędzie się Koncert Organowy z racji poświęcenia na mszy odpustowej organów: wystąpi Łukasz Mosur – organy, Gabriela Wodiczko – sopran. Serdecznie
11. W przyszłą niedzielę z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.
12. Zachęcamy do słuchania „Radia Rodzina”, TV internetowej Dom Józefa oraz nabywania prasy katolickiej. Jest Opiekun, Przewod-nik katolicki, Gość Niedzielny.